AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Zama Memorial Warehouse
Nog altijd ondergedompeld in Japan val ik van de ene in de andere verbazing. Voor klassiekers moet je hier niet op straat zoeken. Zelfs op het platteland zijn de Mazda's, Toyota's en Honda's hoogstens tien jaar oud. Maar wie verder zoekt en speurt, en vooral: van tevoren goede afspraken weet te maken, kan op juwelen stuiten.
Absoluut verbazingwekkend, afgelopen week, was een bezoek aan Zama. In Zama doet Nissan geheimzinnige dingen. Prototypes komen hier tot leven en motoren schijnen er wekenlang onafgebroken toeren te draaien. Maar het Nissan-terrein in Zama is groot. Zo groot zelfs dat men een jaar of twaalf geleden besloot om alle bijzondere auto's die het merk in ruim 70 jaar bewaard heeft daar ook maar onder te brengen. Er stond nog een loods vrij waarin KLM zijn halve vloot kwijt kan. 'Zama Memorial Warehouse' was daarmee geboren, en al mag dat wat morbide klinken: het is fantastisch. De complete historie van het merk is hier bijeengebracht. De curator - een gepensioneerde Nissan-werknemer die 40 jaar voor de firma actief was - gebruikt een fiets om van de ene naar de andere kant te komen. De fotograaf, ikzelf en de tolk die ons vergezelde, holden een middag achter hem aan.
400-plus auto's met unieke merkhistorie staan hier zij aan zij. Deze ubercollectie is niet publiekelijk toegankelijk en misschien is dat maar goed ook. Onafzienbare rijen met Datsuns, Nissans en Princes onder grote bakken TL-licht worden niet door iedereen op waarde geschat. Maar tegelijkertijd is het haast onvoorstelbaar mooi. Hier vind je de 240 Z met startnummer 5 zoals hij in 1972 uit de Rally van Monte Carlo thuiskwam - de Zuid-Franse modder van toen er nog op. Auto's van de Japanse keizer en onnoemelijk veel auto's die zijn gebruikt voor Le Mans, de Olympische Spelen van Tokio in 1964 of de East African Safari Rally. Maar ook alle mogelijke Sunny's, Cherry's en Skylines, veelal met amper kilometers op de klok.
Ik geloof dat ik die middag een groot fan van Nissan ben geworden. Mijn koffer puilt nu al uit van de gespecialiseerde magazines van het merk. Is er iemand die Japans kan vertalen?
Plaats een reactie
Lees ook
Weblogs
Weblog Bas – Met de Copen naar Hamburg is spelen met je leven
Weblogs
Weblog Bas - Geef die kleintjes subsidie
Weblogs
Weblog Joas – Hoffelijk rijden: ga op les in de VS
Weblogs
Weblog Bas – Waarom een elektrische GTI een illusie is
Weblogs