AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Stoer of stom?
42
Zeer tot ongenoegen van alle andere inzittenden kan ik er als bestuurder (als enige dus...) wél de lol van inzien: de brandstoftank helemaal ketsleeg rijden. Vooral één van de Noord-Hollandse tunnels induiken in de wetenschap dat je niet echt veel meer aan boord hebt, is spannend.
Nee, ik geef het onmiddellijk toe: het is niet echt comfortabel, verre van. Je zit echt niet lekker op je gemak want hoewel je natuurlijk dagteller en brandstofvoorraadmeter in de gaten houdt en je het theoretisch moet halen, kán het natuurlijk een keer zijn dat...
Eén keer heb ik rollend met een afgeslagen motor een tankstation bereikt. In een ZX. In die Citroën ging het lampje van de reservetank branden en... even later hield hij er gewoon mee op. Leeg! Zonder dat je aan het idee kon wennen dat het over een tijdje afgelopen zou zijn. Voor de rest klopten mijn berekeningen op grond van de beschikbare gegevens inclusief marges altijd.
Ja, ik geef ook meteen toe dat het puberaal, onvolwassen, onhandig en onverantwoord is, maar ik daag degene uit die durft te ontkennen dat het óók spannend is.
Neem onze duurtest Captiva. Gisteren al moest hij eigenlijk getankt. Maar naar huis zou ik nog wel redden. Vanochtend op weg naar de redactie had ik geen zin om te tanken en ik haalde het eigenlijk weer makkelijk, de Chevrolet on board-computer voorspelde bij vertrek dat ik nog 61 km kon rijden. Onderweg steeg dat naar 71!
Maar nu moet ik zo naar huis en heb ik weer geen zin om te tanken. Als ik straks de Chevrolet Captiva start is hij koud, verbruikt veel en dat is funest voor mijn actieradius-verwachting. Ga ik dat naast me neerleggen omdat ik weet dat ik bij bedrijfstemperatuur en constante snelheid nog goed ben voor 70 km? En als ik in een vette file kom? Wat zal ik doen? Spannend!
Lees ook
Weblogs
Weblog Bas – Met de Copen naar Hamburg is spelen met je leven
Weblogs
Weblog Bas - Geef die kleintjes subsidie
Weblogs
Weblog Joas – Hoffelijk rijden: ga op les in de VS
Weblogs
Weblog Bas – Waarom een elektrische GTI een illusie is
Weblogs