Death Race 2008

Death Race 2000
Dat geen film of serie bestand is tegen de remakegekte van Hollywood – dat wist u natuurlijk al. Want vooral klassiekers waarin een rol is weggelegd voor auto's doen het uitstekend. Na The Saint, Herbie, The Avengers en Miami Vice, staan The A-Team en Knightrider gepland voor 2008. Dat waren ooit kijkcijferhits, dus is recycling vast weer lucratief.
Dat maakt het des te curieuzer dat er op dit moment ook hard gewerkt aan een nieuwe versie van Death Race 2000 uit 1975. Death Race 2000 is een van de meest bizarre autogerelateerde cultfilms ever. De hoofdrolspelers - waaronder nota bene Sylvester Stallone en David Carradine - racen van west naar oost en krijgen daarbij punten door zoveel mogelijk mensen overhoop te rijden. Bejaarden en kleuters leveren extra punten op. Het script puilt uit z'n voegen van expliciet geweld, stigmatisering en brute belediging. Het omstreden computerspelletje Carmageddon schijnt op de film te zijn gebaseerd en dat wist zelfs in de 21e eeuw nog te choqueren.
In de versie uit 1975 zijn de futuristisch bedoelde auto's gebaseerd op eenvoudige Volkswagens, en zijn veel rijscènes – hopeloos zichtbaar - versneld afgespeeld. Ben benieuwd hoe ze dat voor volgend jaar aan gaan pakken en vooral: met wat voor een auto's. Met Tom Cruise als producer (!) zijn de verwachtingen gespannen.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.