Bericht uit Bolivia (slot)

Land Rover G4 Challenge
'Van mij mag het nog wel even duren', luidde de laatste zin van mijn vorige blog over de G4 Challenge in Bolivia. Wensen komen niet altijd uit; zaterdag werden we tegen het eind van de middag verwacht in Tarija, een provinciestadje waar na een afscheidsfeest het vliegtuig klaarstond waarmee we de terugreis naar het moderne westen zouden beginnen. Net buiten de stad werden we opgewacht door een troep motoragenten die ons naar ons hotel zouden begeleiden. Ik moest vanbinnen een beetje lachen; een dag eerder, in een klein dorpje, had ik drie agenten ieder een marsreep gegeven. Als kleine kinderen smikkelden de gezagsdragers van onze westerse lekkernij, de carameldraden uit de mondhoeken hangend. Al had ik ter plekke president Morales doodgeschoten, nog was ik vrijuit gegaan.
Maar goed, in een colonne van tien afgeleefde Land Rovers reden we het centrum van de stad in; de bevolking was er massaal voor uitgelopen en klapte en zwaaide, inclusief muziek en dans; meer koningin kan een mens zich niet voelen.
Niemand had de keuken van ons hotel voorbereid op de troep uitgehongerde wolven die ze hadden kunnen verwachten. Het buffet werd letterlijk kaalgevreten, als een lamajong dat tussen de piranha's is geworpen. Wat wekenlang op zakjes poeder en mueslirepen al niet teweeg kan brengen. En eigenlijk is het maar goed dat de boel snel op is; de volgende ochtend om zes uur begint de terugreis. De verbinding Tarija-Schiphol is geen dagelijkse kost, dus vliegen we via Santa Cruz, Sao Paulo en Frankfurt. De veertig jaar oude 727 van Aerosur, een afdankertje van Mexico Airlines, heeft te kampen met een gescheurde voorruit. De piloot wil desondanks de lucht in, maar Land Rover durft het niet aan en eist een ander toestel. Drie uur later komt inderdaad een andere, maar net zo krakkemikkige 727. Lacherig wordt gesuggereerd dat we zijn genept, maar ik heb op de registratie gelet. De Carglass-patiënt had CP-2462, dit is de CP-2424. Het maakt allemaal niet uit; we hebben ruim een halve dag speling op Sao Paulo, waar we bij de gate kamperen met Braziliaanse chips en bier.
Dertig uur later landen we op het vertrouwde, regenachtige Schiphol. Geen dansende indianen ditmaal, maar gehaaste zakenlieden en verdwaalde toeristen. Binnenkort een uitgebreid verslag van de G4 Challenge in AutoWeek, en vanaf begin september in zes afleveringen op RTL7 met Floortje Dessing.

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.