Audi mag winnen

Audi R8 V12 TDI
Met rooie oortjes stapte collega Stéphan Vermeulen deze week weer de redactievloer op. In Amerika heeft hij gereden met de R8 V12 TDI; het indrukwekkendste dieselproduct dat de auto-industrie tot nu toe heeft voortgebracht. In AutoWeek 14, die vanaf vandaag in de winkels ligt, lees je er alles over.
Ongeveer tegelijkertijd dat Stéphan stuurde met de R8, plaatsten we hier het bericht op de site dat BMW en Mercedes-Benz zelfs gaan stoppen met de V8 diesels. In plaats daarvan worden de bestaande zescilinders doorontwikkeld omdat ze uiteindelijk meer vermogen aankunnen en zuiniger zijn. Als dat geen toeval is... Grote kans dat deze twaalfcilinder diesel de enige in zijn soort blijft.
BMW en Mercedes-Benz doen niet mee met de rat-race op het gebied van diesels. Audi heeft z'n V12 en de twee Duitse aartsrivalen lijken daar niet mee te zitten. Audi mag winnen. Maar wat probeert Audi te bewijzen met de 500 pk en 1.000 Nm sterke TDI? BMW en Daimler kiezen voor een weg die op de toekomst is gericht: zuinig, schoon en groen.
Audi heeft met zijn V12 de overwinning geboekt want het ziet er niet naar uit dat  binnenkort iemand met iets gekkers op de markt komt. Maar is de overwinning uiteindelijk ook wat waard? Ik denk van niet.

Lezersreacties (29)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.