Waarom je bij de Toyota Corolla Cross aan de basismotor genoeg hebt
1.8 Hybrid vlot zat, 2.0 Hybrid lekker snel
De eerste lichting van de Toyota Corolla Cross heeft een hybride aandrijflijn met een 2,0-liter benzinemotor, maar de 1.8 Hybrid is er ook alweer een tijdje. Hadden de vroege beslissers beter kunnen wachten op de 2.000 euro minder dure versie met 200 cc en 57 pk minder?
Wij zijn van die vroege beslissers die met zo’n dikke 2.0 Hybrid rijden. Onze Corolla Cross-duurtester is er zo een, en dan ook nog een weelderig aangeklede Launch Edition. Zoals dat vaak gaat bij de introductie van een nieuwe modelserie is zo’n tijdelijke uitvoering voorzien van veel extra’s die het rijden aangenamer moeten maken. Na een tijdje verdwijnt het feestelijke aftrapnummer dan weer uit de prijslijst. Toch vormen aankleding en snuisterijen niet de insteek van deze vergelijking. Wij zoeken het verschil onder de motorkap, waarvoor we een Corolla Cross 1.8 Hybrid laten aanrukken.
De Toyota Corolla Cross, op de voorgrond de 1.8 Hybrid, erachter de 2.0 Hybrid-duurtester.
1.8 Hybrid: vlot genoeg
De sterkere elektromotor maakt de 1.8 krachtiger dan de oude 1.8 hybride, die je nog in de huidige Toyota C-HR kunt krijgen. Die is met 122 pk minder bij de pinken en zou ook minder zuinig moeten zijn. Uiteraard krijgt de nieuwe C-HR bij de modelwissel later dit jaar de geüpdatete 1.8 Hybrid. Met 140 pk is de Corolla Cross 1.8 Hybrid vlot genoeg, terwijl je bij de 2.0 Hybrid regelmatig zoiets hebt van: wat is hij lekker snel. De 2,0-liter komt tot 197 pk en heeft altijd meer dan genoeg vermogen over, wat fijn is als je zo nu en dan buitenlandse ritten in bergachtig gebied maakt, maar voor Nederland gebruik je alle beschikbare paardenkrachten en newtonmeters minder vaak. Dat is ook wel lekker hoor, want de benzinemotor blijft dan heel erg op de achtergrond, omdat de elektromotor het prima af kan.
De Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid doet volgens de fabrikant 10,0 seconden over de 0-100-sprint, wij klokken 9,7 s.
In de 1.8 Hybrid hoor je de viercilinder vaker werken. Maar als het moet, flitst de Corolla Cross met de lichtste versie van de hybride aandrijflijn ook binnen 10 seconden van 0 naar 100 km/h. We meten de auto namelijk iets sneller dan hij volgens de fabrikant op die sprint is. De topsnelheid is net als bij de 2.0 afgeregeld, al haalt de topversie de 180 km/h. Bij de 1,8-liter houdt het op bij 170 km/h. Een aanhangwagen mag maximaal 750 kilo zwaar zijn.
De 1.8 Hybrid heeft iets meer bagageruimte, ruim is hij daarmee nog altijd niet voor dit segment.
Corolla Cross 2.0 Hybrid andere achterwielophanging
De 2,0 liter heeft een hoogwaardiger achterwielophanging, want de 1.8 moet het doen met een semi-onafhankelijke ophanging. Dat is ook de reden dat de lichtere aandrijflijn meer bagageruimte biedt, hoewel het met 436 liter zeker geen grote slokop is. Dat de 2.0 minder liters te bieden heeft, komt ook doordat je deze versie in andere landen ook met vierwielaandrijving kunt krijgen.
Verbruik gelijk, allebei zuinig
In de praktijk merk je niet heel veel verschil in het rijden. De Corolla Cross is een goedmoedige lobbes, die zeker goed rijdt, maar waarmee je minder snel de grenzen opzoekt dan met een C-HR. Die vindt dat lekker. De Corolla Cross helt meer over en zal net als met zijn uiterlijk een heel grote groep mensen tevreden stellen. De C-HR is in alles scherper en die lijn zal de volgende generatie ook doortrekken.
Het allerbelangrijkste voor de Corolla Cross-rijder zal natuurlijk het verbruik zijn. Toyota geeft voor beide versies een verbruik van 5,1 liter per 100 kilometer op, en dat komt neer op 1 op 19,6. Wij rijden met de 2.0 een fractie zuiniger dan met de 1.8. Onze duurtester staat gemiddeld op 1 op 18,2, de 1,8-liter zette 1 op 18,0 neer. Dat zijn fraaie waardes voor een hybride-SUV in dit segment.
Fijne rij-assistentiesystemen
De Toyota Corolla Cross heeft een dashboard dat sterk verwant is aan dat van de compacte middenklasser waarvan hij de basis leent. Dat betekent dat er een groot multimediascherm midden op het dashboard staat, prettig dicht binnen handbereik van de bestuurder. Het touchscreen kent een heldere menustructuur, waarbij je overigens niet heel veel de diepte in kunt gaan. Belangrijke bedieningsfuncties bedien je met knoppen en schakelaars, waarbij de knoppen op het stuur prettige aanvullingen zijn. Daarmee stel je onder meer alle hulpsystemen in, waarbij we complimenteus moeten zijn over de werking van de adaptieve cruisecontrol in combinatie met de stuurhulp. En als je behoefte hebt aan normale cruisecontrol zonder dat de auto zelf afstand houdt tot de voorligger, dan kan dat ook.
De Launch Edition, dat was altijd een 2.0 Hybrid met een riante aankleding.
Prijsverschil €2.000
De Corolla Cross onderscheidt zich binnen zijn klasse niet op het gebied van ruimte, doet qua interieur, bediening en multimedia zeker mee met de middenmoot, maar blinkt uit met zijn efficiënte aandrijflijnen. We weten nu dat je ook met de 1.8 prima kunt leven, al is de verleiding voor dat toefje extra van de 2.0 groot, want het prijsverschil is bij een vergelijkbare uitrusting maar €2.000. In de C-HR is het logischer om voor de verleiding te vallen, maar in de Corolla Cross heb je vanwege de minder dynamische insteek van de auto de 197 pk niet nodig. En hoe zit het met de uitrusting? De Toyota Corolla Cross 1.8 Hybrid is er vanaf €35.495. De uitvoering die wij hebben getest, is voorzien van de Dynamic-aankleding en voor dat middelste uitrustingsniveau vraagt de dealer in combinatie met deze motor minimaal €38.695. Er zijn twee niveaus onder en drie boven. Kijken we naar de aankleding, dan missen we weinig. De 18-inch wielen zijn standaard, al vinden we de dodehoekmonitor die het niveau erboven wel heeft best prettig. Dan praat je over een Business Plus. Die heeft ook een elektrisch bedienbare achterklep. Dat de Dynamic stuurverwarming en verwarmbare stoelen ontbeert, wordt pijnlijk duidelijk aan de loze schakelaars onderin de middenconsole. Als je daarmee kunt leven – want het niveau erboven heeft ze ook niet – heb je met de 1.8 Hybrid Business Plus een betere uitvoering te pakken en die komt dan op €38.312.
Als je geen stuur- en stoelverwarming hebt, zie je altijd wat je mist.
PRIVATE LEASE Toyota Corolla Cross
Had je deze auto's al gezien?

Toyota Corolla Cross Hybrid 140 Active | Apple Carplay & Android Auto | Parkeercamera | | Direct leverbaar |
- 2025
- 10 km

Toyota Corolla Cross Hybrid 140 Style
- 2023
- 65.007 km

Toyota Corolla Cross HYBRID 140 STYLE DODEHOEK EL-ACHTERKLEP STOEL-STUUR-RUITENWISSER VERW. PARK.SENSOREN V+A
- 2024
- 5.115 km
Lees ook
Zo verhoudt de nieuwe Toyota C-HR zich tot de Yaris Cross en de Corolla Cross
Toyota Corolla Cross - Welkom Duurtest
Test: Toyota Corolla Cross - Voor als een C-HR te spannend is
Toyota Corolla Cross vs. Nissan Qashqai - Vergelijkende Test
De Nissan Qashqai facelift is duurder dan de Toyota Corolla Cross, maar dat merk je - Vergelijkende
Lezersreacties (139) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.