Volvo S80 D5 Summum (2012)
Ingetogen genieten
De Volvo S80 gaat alweer sinds 2006 mee. Twee jaar geleden kreeg hij een facelift. Nogal bescheiden, zodat de S80 in 2011 wat bedaagder oogt dan veel concurrenten. Het is mede daardoor echter ook de meest ingetogen auto in deze klasse en dat kan voor sommige mensen juist een sterk argument zijn om voor de S80 te kiezen. Toch is er sinds de facelift van 2009 nog iets veranderd. Het interieur was echt ouderwets aan het worden en daar is kort geleden iets aan gedaan. En met succes, want het ziet er nu stukken moderner uit. De koepel boven de klokken is smaller geworden, om plaats te maken voor een tweede koepel die het navigatiescherm omhult. En dat is stukken mooier dan dat scherm dat voorheen wat scheef uit het dashboard stak. Het paneel dat de kloof tussen dashboard een middentunnel overbrugt, lijkt er nu los op te liggen en bestaat grotendeels uit mooi aluminium. Achter dat paneel heb je nog een flinke ruimte waar losse spullen kunnen worden opgeborgen. De bedieningsknoppen voor airco en muziek zitten nu in een eilandje gegroepeerd. Intuïtief de knoppen bedienen kun je aanvankelijk vergeten, maar na enkele dagen weet je de weg wel. Volvo heeft erg fijne stoelen gemonteerd. Het stuur ligt fijn in de hand, maar flippers ontbreken. Zelf schakelen kan alleen met de pook, die erg conventioneel oogt.
Achterin heb je bakken ruimte voor zowel hoofd als landingsgestel. De brede middenarmsteun heeft een flink vak en twee bekerhouders. De kofferruimte is niet overdreven groot, maar alleszins acceptabel. Aan de bovenrand van de opening zitten twee hendels waarmee je vanuit de kofferbak de rugleuningen van de achterbank kunt wegklappen.
Zelfverzekerd
De S80 is vooral op comfort afgestemd. Het lijkt erop dat Volvo de voortrein flink onder handen heeft genomen. Die was voorheen nogal week, waardoor de auto bij stevig sturen wat onzeker aanvoelde. Daar is nu geen sprake meer van; de S80 duikt zelfverzekerd de bochten in en is een stuk minder onderstuurd dan voorheen. De vijfcilinderdiesel met twee turbo's voelt geweldig krachtig aan en dat zie je in de cijfers terug. We kregen de Volvo in 7,5 seconden op de 100 km/h, bijna één hele tel sneller dan de fabrieksopgave. Complimenten dus voor de aandrijflijn van de Volvo, al moeten we daar wel bij aantekenen dat de zestrapsautomaat wat te traag reageert.
De Volvo S80 wordt allesbehalve kaal afgeleverd. Standaard staat de S80 op 17-inch lichtmetaal. Hij heeft 4x40 watt geluid, parkeerhulp achter, regensensor en elektrisch inklapbare buitenspiegels met bodemverlichting. De Summumuitvoering heeft meesturende bixenonverlichting, elektrische stoelverstelling met geheugen voor de bestuurder, elektrisch neerklapbare hoofdsteunen achter en navigatie met kleurenscherm. Onze S80 is bovendien aangekleed met wat extra pakketten. Security Line biedt onder meer een alarm uit klasse 3. De Driver Support Line levert blindehoeken voetgangerdetectie, botspreventie, adaptieve cruise en lane departure warning. Verder een elektrisch bediend schuif-/kanteldak, een elektrisch verstelbare passagiersstoel, verwarmde voorstoelen en parkeersensoren voor.
Oordeel
Een discretere executive-auto is nauwelijks denkbaar. Het nieuwe interieur doet hem goed. Ook het onderstel is veel beter dan voorheen.
Signalement
Merk | Volvo |
---|---|
Model | S80 D5 Summum |
Carrosserie | 4-deurs, sedan |
Transmissie | 6 versnellingen, sequentiële automaat |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 59.395 |
Specificaties
Brandstof | diesel |
Motor | 5-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 2.400 cc |
Maximaal vermogen | 158 kW / 215 pk bij 4.000 tpm |
Maximaal koppel | 420 Nm bij 1.400 tpm |
Inhoud brandstoftank | 70 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.851 mm / 1.860 mm / 1.493 mm |
Wielbasis | 2.835 mm |
Massa leeg | 1.543 kg |
Laadvermogen | 657 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 2.000 kg / 750 kg |
Banden | 225/50R17Prijzen |
Topsnelheid | 225 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 7,5 s (fabrieksopgave: 8,4 s) |
Acceleratie 50-80 km/h in D | 2,5 s |
Acceleratie 80-120 km/h in D | 4,9s |
Brandstofverbruik | 6,1 l/100km |
CO2-uitstoot | 159 g/km |
Lees ook
Lezersreacties (32) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.