Volvo 480 GT - Op de Rollenbank
Hollandse glorie met een Frans tintje
50 reacties
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Dennis Pijnenburg was twee jaar oud toen zijn Volvo 480 GT in 1994 aan de eerste eigenaar werd overhandigd. De trots van Born is inmiddels aardig op leeftijd en dat is hem hier en daar ook wel aan te zien. Maar daar gaat het nu niet om. De vraag is: heeft de 2,0-liter Renault-motor zijn 109 pk en 165 Nm nog?
De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de Volvo 480 van Dennis Pijnenburg er wel uitziet alsof hij wat liefde kan gebruiken. De nieuwigheid is er wel af en op alle plekken die we kennen van de 480 komt wel wat roest tevoorschijn. “De carrosserie wordt binnenkort helemaal gespoten; de onderkant is nog hard en als dat werk er op zit, mag hij binnen gaan slapen”, vertelt Dennis. Dat zijn natuurlijk uitspraken die we graag horen, maar we hopen wel dat Dennis een lange adem heeft en niet al te zeer schrikt van alle roest en narigheid die hij tegenkomt als de auto wordt klaargestoomd voor de spuiterij. “Uiteindelijk is het de bedoeling dat hij wordt bewaard voor later, als je dan tenminste nog benzine mag tanken.”
Eens wat nader ingaan op de prestaties van de 480. Deze heeft de magische letters ‘GT’ in de typeaanduiding. Wat mogen we daarvan verwachten? “Helemaal niets”, lacht Dennis. “Het is gewoon een uitrustingsniveau en heeft niets met een snelle motor te maken. Ik geloof dat de airco en het infotainmentsysteem van een 480 een GT maken. Maar ik heb best hoge verwachtingen van de meting. Het is geen supersnelle sportwagen, maar vanaf 3.000 toeren begint hij behoorlijk te bijten en gaat hij nog heel best vooruit.” Uiteindelijk hopen we met deze ongeblazen 2.0 op 109 pk uit te komen. En hoewel de Volvo 480 misschien wel de meest Nederlandse auto uit de moderne geschiedenis is, is de motor toch echt afkomstig van Renault. We zullen het er verder maar niet over hebben.
En Ghisbert van Ginhoven? Die aanschouwt de Volvo 480 alsof die van een andere planeet komt. “Zo’n auto heb ik geloof ik nog nooit gezien”, zegt hij. Gelukkig weet hij het gaspedaal wel te vinden en is het insnoeren op de bank geen hogere wiskunde. Gáán dus! Het blijkt algauw dat de techniek van de 480 nog lang niet moe is. Bij de meting overtreft hij royaal de fabrieksopgave en ook de trekkracht staat flink in de plus. Het gevoel van Dennis bedriegt hem dus niet. Boven de 3.000 toeren per minuut krijgt de tweeliter er nog eens extra zin in. Hij kan dus met opgeheven hoofd het strijdtoneel verlaten.
Het is goed nieuws voor deze twintiger dat de motor nog zo gezond is; en ook de kilometerstand is voor een bijna 25 jaar oude Volvo heel netjes. Zo houdt hij zijn budget vrij om de 480 uiterlijk weer helemaal tiptop te maken, want dat de 480 een geheide klassieker is, zo veel is wel duidelijk. “Vroeger hadden mijn opa en oma er ook een”, verduidelijkt Dennis. “En wist je dat er vandaag de dag in Nederland nog maar 220 op de weg zijn?”
Dit artikel is gratis te downloaden in PDF-formaat. Hiervoor maak je eenmalig een AutoWeek account aan, waarna je onbeperkt uit het AutoWeek archief kunt downloaden.
Lezersreacties (50) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.