Test: Mini Countryman John Cooper Works - Mini Countryman SE

Stekkeren, trappen of allebei

AW 39
AutoWeek 39 2017
AutoWeek 39 2017

Je leest het in AutoWeek 39 2017

Ze behoren tot de duurste Mini's die je op dit moment kunt kopen, maar hun aandrijflijnen zijn totaal verschillend. Welke nieuwkomer is de beste keus: de Countryman John Cooper Works of de plug-in hybride S E?

Toch leuk: de duurste Mini's die je op dit moment kunt kopen, worden in Nederland gebouwd. Het aanbod van de jongste generatie van de Countryman werd onlangs verrijkt met de buitengewoon sportieve John Cooper Works én Mini's allereerst plug-in hybride, de S E. Dat ze in deze test tegen elkaar aantreden, zou je kunnen bestempelen als een vergelijking van appels met peren. Want natuurlijk is een plug-in heel wat anders dan zo'n gepeperde John Cooper Works. Maar qua prijs ontlopen de twee elkaar niet veel. En qua prestaties eigenlijk ook niet, zal uit deze test blijken. Het kan voor de Minikoper dus wel degelijk een dilemma zijn. Kies je de zuinige plug-in voor je portemonnee en het milieu? Of wil je qua prestaties het onderste uit de kan en wordt het de John Cooper Works?

VERSCHILLEN

Als je de twee zo naast elkaar ziet staan, is het vooral een kwestie van zoek de verschillen. De John Cooper Works (JCW) komt agressiever en uitdagender over met zijn vuurrode accenten, die ook in de remklauwen zijn terug te vinden. Onder de achterbumper prijken twee dikke uitlaatpijpen en overal op en in deze auto keert het logo van John Cooper Works terug. De hybride oogt veel ingetogener. De extra klep van de laadaansluiting verraadt zijn elektrische aandrijving. Hier zien we vooral zwarte accenten die bij de testauto zelfs in de wielen terugkeren. Verder zien we een gele S in de grille, en in de flanken en achterop prijkt een grote E in de vorm van een stekker. Ook valt het op dat de JCW geen mistlampen heeft en de S E wel. Blijkbaar is bij de JCW gekozen voor maximale koelopeningen in het front. Een leuk detail bij beide auto's is het knipperende rode lampje in de dakantenne, dat doet denken aan vliegtuigen. En beide auto's projecteren in het donker het Mini-logo (vanuit de buitenspiegels) op straat. Emotie, daar is Mini altijd sterk in geweest. Het duo is uitgevoerd met het bekende Mini-interieur met centraal het infotainmentscherm, omringd door een cirkel van ledlicht waarvan de kleuren zich aanpassen aan de rijstijl of andersoortige situaties. Terwijl de JCW een volledig zwart interieur heeft, wordt dat bij de S E gecombineerd met lichte crèmekleuren. Beide Mini's hebben een geheugen voor de stoelpositie en een zitting waarvan de lengte kan variëren: handig! Beide auto's hebben ook een headup display, maar dan wel de goedkopere variant met een plexiglas schermpje. En terwijl de JCW flippers achter het stuur heeft om de automaat handmatig te bedienen, ontbreken die in de S E.

Verder lezen?

Dit artikel is gratis te downloaden in PDF-formaat. Hiervoor maak je eenmalig een AutoWeek account aan, waarna je onbeperkt uit het AutoWeek archief kunt downloaden.

Inloggen of Registreren

Praat verder op het forum