Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests
  • Lexus
  • GS

Lexus GS 430 Executive (2001)

Luxueuze asfaltridder

Lexus GS 430 Executive (2001)
  • Autotest
26 maart 2003 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
Zo langzamerhand begint het exclusieve Lexus een aardig gamma te krijgen. In de GS-serie - zeg maar de middenklasse van Lexus - is er nu een versie met de V8-motor uit de LS430. Die joegen we dus in volle galop over de Autobahn naar Genève.

Zo"n tien jaar geleden begon Lexus voorzichtig met de grote LS400. Inmiddels heeft de Japanse topklasse zich een vaste plek op de markt ver-overd, mede door de toevoeging van de GS- en de IS-lijn. Daarnaast bouwt Lexus in de breedte zijn gamma uit met auto"s als de RX300 en de SC430. De GS430 vult het gapende (prijs)gat tussen de majestueuze LS430 en de wat compactere GS300-modellen. Hoewel, compact? Nou, niet echt, want de GS is nog altijd 4,81 meter lang en weegt bijna 1700 kg schoon aan de haak. Je mag dus wat verwachten en de GS430 stelt je op weinig punten teleur. Om te beginnen is "ie uitgerust met die machtige V8 uit de LS430. Werkelijk een beer van een motor die ook nog eens ongekend geruisloos zijn werk doet. Met 283 pk en 417 Nm is die GS430 gewoon stuitend snel. In 0-100-termen praten we over tijden binnen de zeven tellen. Lexus houdt het zelf op 6,3: een tiende minder rap dan sportkanon Subaru Impreza WRX. Zo snel lukte het ons niet, maar met 6,8 seconden tel je toch echt mee. En dan dendert die GS430 in ijltempo door naar zijn afgeregelde top van 250 km/h. Heel subtiel schakelt de automaat bij zo"n 230 km/h nog even op naar het vijfde verzet. Die zelfschakelaar is overigens een topper: met de vele pk"s en Nm"s krijgt die bak het flink voor zijn kiezen, maar hij slaagt er vrijwel altijd in volkomen schokvrij van versnelling te wisselen. Die hoge prestaties in combinatie met het vrij hoge gewicht garanderen een frequent bezoek aan de pomphouder. Tegen de 1:10 kan als je beheerst veel snelwegkilometers maakt, maar vlot doorrijden en/of geregeld in de stad zitten jaagt het verbruik richting 1:5. Gemiddeld kwamen we uit op 1:7,8 en dat viel ons niet tegen.
Lexus heeft gekozen voor een vrij comfortabel onderstel omdat zo"n GS - ondanks de indrukwekkende prestaties - geen GTI is. Je voelt dan ook alleen maar de scherpe richels onder je door komen. Desondanks heeft Lexus zijn zaakjes wel zo goed voor elkaar dat je bij 200+ km/h beslist niet met zweethandjes het stuur hoeft te omklemmen. Op een vlakke weg gaat de achterwielaangedreven GS430 strak vooruit, maar op wegen met spoorvorming zijn de 17-inch wielen best zoekerig. Als het wegdek wat ruw of vochtig wordt, is enige waakzaamheid bij het bochtenwerk geboden. Ondanks de aanwezigheid van een stabiliteitssysteem (VSC) kan de auto dan bij een aardige dot gas van achteren flink uitbreken en moet je even bij de les blijven. Of juist niet? Navraag bij de Lexus-importeur leerde dat VSC zijn activiteiten staakt op het moment dat je tegen gaat sturen bij een overstuursituatie. Je moet dus kennelijk het lef hebben om stoïcijns met het stuur in je handen te blijven zitten, terwijl je voelt dat de achterkant naar buiten waaiert. Kunnen wij niet. Hebben enkele Duitse concurrenten toch wat beter voor elkaar.

Baden in weelde

Stap je in een GS430, dan krijg je gelijk dat rijke gevoel. Fraai leer in mooie, lichte kleurstelling zover het oog reikt. En een imposant dashboard met op de middenconsole een heel woud aan knopjes. Moet je even een keer goed naar kijken en dan blijkt het bedienen van audio, airco, navigatie en boordcomputer een makkie te zijn. Dat komt vooral door de touch-screen dat Lexus gebruikt: bij elke functiegroep verschijnen specifieke figuurtjes van knopjes op het beeldscherm en door het juiste figuurtje aan te raken wordt de gewenste actie uitgevoerd. Achter het wat gladde, grotendeels met hout uitgevoerde stuurwiel zitten de meters in diepe kokers met wit verlichte wijzerplaten. Ziet er heel apart uit, zeker met die aluminiumkleurige randjes die bij dit soort auto"s een zeldzaamheid zijn.
Bij de salonweelde die de GS430 uitstraalt, is een setje fatsoenlijke zetels gepast. Deze Lexus heeft ze: ruim van snit, bekleed met kostbaar leer en volledig elektrisch verstel- en verwarmbaar. Duidelijk gericht op comfort en niet zo zeer op sportiviteit. Ruimte is er voorin genoeg; achterin zorgt de aflopende daklijn voor een niet riante hoofdruimte, maar plaats voor de benen is er in voldoende mate. De GS430 wordt als Executive geleverd en met de uitrusting zit het dus wel goed. Automatisch dimmende spiegel, veel elektriek, prima automatische airco, super geluidsinstallatie en genoeg airbags. Al met al is de apart gelijnde GS430 met zijn neutrale imago een begerenswaardige aanbieding in zijn soort.

Signalement

Merk Lexus
Model GS 430 Executive
Carrosserie 4-deurs, sedan
Transmissie 5 versnellingen, sequentiële automaat
Aandrijving achterwielaandrijving
Prijs € 76.300

Specificaties

Brandstof benzine
Motor V8
Cilinderinhoud 4.293 cc
Maximaal vermogen 208 kW / 283 pk bij 5.600 tpm
Maximaal koppel 417 Nm bij 3.500 tpm
Inhoud brandstoftank 75 l
Lengte / breedte / hoogte 4.805 mm / 1.800 mm / 1.445 mm
Wielbasis 2.800 mm
Massa leeg 1.665 kg
Laadvermogen 455 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 2.000 kg / 750 kg
Banden235/45ZR17Prijzen
Topsnelheid 250 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 6,8 s (fabrieksopgave: 6,3 s)
Acceleratie 80-120 km/h in D 5,4s
Brandstofverbruik 12,3 l/100km
CO2-uitstoot 296 g/km
Uitgebreide specificaties
  • Houd me op de hoogte over de Lexus GS
Lexus Lexus GS

Uitgelicht aanbod

    Lexus GS 300 President

    Lexus GS 300 President

    • 2005
    • 199.980 km

    € 8.995

    Lexus GS 300 Business

    Lexus GS 300 Business

    • 2005
    • 220.292 km

    € 9.750

    Lexus GS 300 Business

    Lexus GS 300 Business

    • 2005
    • 219.354 km

    € 8.450

Meer Lexus GS occasions
Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Lexus GS specificaties
  • Lexus GS occasions
  • Lexus GS video's
Advies en informatie
  • Lexus GS tests
  • Lexus GS gebruikersreviews
  • Lexus GS index
PREMIUM
Lexus ES vs. Volvo S90 - Occasion dubbeltest

Lexus ES vs. Volvo S90 - Occasion dubbeltest

We gaan voor de verandering terug naar wat zo ongeveer de oervorm van de auto is: motorruimte,...

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Lexus GS 300h Business Line Pro (2014)

    Lexus GS 300h Business Line Pro (2014)

    6
    • 1 december 2021
  • Gebruikersreview
    Lexus GS 450h President Line (2013)

    Lexus GS 450h President Line (2013)

    16
    • 17 december 2020
  • Gebruikersreview
    Lexus GS 300 President (2005)

    Lexus GS 300 President (2005)

    9
    • 9 oktober 2020
  • Gebruikersreview
    Lexus GS 450h President Line (2013)

    Lexus GS 450h President Line (2013)

    14
    • 21 juni 2020
  • Gebruikersreview
    Lexus GS 300 President (2005)

    Lexus GS 300 President (2005)

    8
    • 13 juni 2020
  • Gebruikersreview
    Lexus GS 450h President Line (2017)

    Lexus GS 450h President Line (2017)

    12
    • 21 april 2020
  • Gebruikersreview
    Lexus GS 450h F Sport Line (2012)

    Lexus GS 450h F Sport Line (2012)

    13
    • 7 augustus 2019
meer reviews
Lexus GS 430 - 2002 – 382.249 km - Klokje Rond

Lexus GS 430 - 2002 – 382.249 km - Klokje Rond

Na een historie met Citroëns XM nam Alexander Beffers de stap en kocht een Lexus. Na drieënhalf...

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Lexus GS 430 - 2002 – 382.249 km - Klokje Rond

    Lexus GS 430 - 2002 – 382.249 km - Klokje...

    • 15 maart 2021
  • Nieuws
    Facelift Friday: Lexus GS

    Facelift Friday: Lexus GS

    76
    • 6 september 2019
  • Rij-impressie Lexus GS-F

    Rij-impressie Lexus GS-F

    111
    • 15 april 2016
  • Eerste rijtest
    Lexus GS 300h

    Lexus GS 300h

    65
    • 18 maart 2016
  • Nieuws
    Lexus GS 300h zakt naar 21% bijtelling

    Lexus GS 300h zakt naar 21% bijtelling

    75
    • 7 januari 2016
  • Nieuws
    Ruim anderhalve ton voor Lexus GS F

    Ruim anderhalve ton voor Lexus GS F

    59
    • 30 november 2015
  • Achteruitkijkspiegel - Lexus GS 300

    Achteruitkijkspiegel - Lexus GS 300

    88
    • 10 oktober 2015
Merk
Merk
  • Nieuws
    Lexus: 'Elektrificatie biedt groeikansen in Europa'

    Lexus: 'Elektrificatie biedt groeikansen...

    71
    • 2 juni 2022
  • Nieuws
    Lexus RX helemaal nieuw

    Lexus RX helemaal nieuw

    135
    • 1 juni 2022
  • PREMIUM
    Lexus ES vs. Volvo S90 - Occasion dubbeltest

    Lexus ES vs. Volvo S90 - Occasion dubbeltest

    • 24 mei 2022
  • Nieuws
    Lexus LS 430 (2003) - Facelift Friday

    Lexus LS 430 (2003) - Facelift Friday

    76
    • 20 mei 2022
  • Nieuws
    Nieuwe Lexus RX klaar voor debuut

    Nieuwe Lexus RX klaar voor debuut

    22
    • 18 mei 2022
  • Autotest
    Eerste rijtest Lexus RZ450e - zo rijdt elektrische Lexus met Knight Rider-stuur

    Eerste rijtest Lexus RZ450e - zo rijdt...

    59
    • 15 mei 2022
  • Nieuws
    Lexus UX krijgt nieuw infotainmentsysteem

    Lexus UX krijgt nieuw infotainmentsysteem

    16
    • 13 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden