Citroën C3 Aircross Puretech 110 EAT6 (2017)

Wieg met hoge instap

Citroën C3 Aircross Puretech 110 EAT6

In Europa is het marktaandeel van compacte SUV's gegroeid tot ruim tien procent. Daar wil elke fabrikant zijn deel van. Citroën probeert het met de C3 Aircross.

Citroën promoot de C3 Aircross als SUV. Zijn vormgeving is afgeleid van de 'normale' C3. Opvallend is de afwezigheid van 'airbumps'. De motor is de levendige 110 pk VTi, die nooit te veel op de voorgrond treedt. De 130 pk-variant biedt nauwelijks meerwaarde. Onze testauto heeft een zestrapsautomaat van het Japanse Aisin, die uitstekend voldoet. Onderstel en besturing zullen niet ieders smaak zijn. In ouderwets Frans comfort word je voorzichtig van A naar B gewiegd, waarbij je lichtjes overhelt in bochten. De besturing geeft alleen het hoognodige door. Er is geen zweem van sportiviteit.

Het dashboards is strak en met zo min mogelijk knoppen uitgevoerd. Nadeel is dat zelfs de bediening van de verwarming en ventilatie via het multimediasysteem geschiedt. Verder moesten we wennen aan de beweging van de automaatpook.

Enkele MPV-genen zijn er wel. De achterbank is in twee delen verschuifbaar; je kunt dus kiezen tussen veel beenruimte voor de achterpassagiers of veel bagageruimte. Optioneel kan een omklapbare rugleuning voor de bijrijdersstoel worden besteld. Een andere optie is het panoramadak (€ 950). Dat kost achterin veel hoofdruimte. Als daar vaak volwassenen moeten zitten, kun je er beter van afzien.

Binnenin gaat het er stijlvol aan toe. Het gebrek aan knoppen zorgt voor een 'cleane' sfeer. De typerende 'squircles' (vierkant met ronde hoeken) komen regelmatig terug; ze zijn het huidige handelsmerk van Citroën. Verder lof voor de mooie stiksels; alleen de basisuitvoering heeft ze niet.

Er zijn drie uitrustingsniveaus: de Live, Feel en Shine. De minst uitbundige is de Live, die je herkent aan het ontbreken van dakrails. Een verschuifbare achterbank is altijd aanwezig. Wij reden de Shine, waarin je weinig tekortkomt. Vermoeidheidsdectectie is bijvoorbeeld standaard. Opmerkelijk is dat de cruisecontrol annex snelheidsbegrenzer niet adaptief is.

Qua prijs is de C3 Aircross marktconform. Een automatische noodrem (€ 250) en dodehoekdetectie (€ 450) zijn de enige veiligheidsopties op de Shine.

Oordeel

Citroën maakt een duidelijke keuze. Voor degenen die smachten naar het klassieke Franse comfort is de C3 Aircross hun auto. Liefhebbers van sportief rijgedrag moeten elders winkelen. Dankzij het flexibele interieur heeft de C3 Aircross wat MPV-trekjes die optioneel zijn uit te breiden. In tegenstelling tot veel concurrenten is hij bovendien enigszins terreinvaardig te maken met Grip Control.

Signalement

Merk Citroen
Model C3 Aircross PureTech 110 Shine
Carrosserie 5-deurs, suv
Transmissie 6 versnellingen, sequentiële automaat
Aandrijving voorwielaandrijving
Nieuwprijs € 27.840

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 3-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.199 cc
Maximaal vermogen 81 kW / 110 pk bij 5.500 tpm
Maximaal koppel 205 Nm bij 1.500 tpm
Inhoud brandstoftank 45 l
Lengte / breedte / hoogte 4.154 mm / 1.740 mm / 1.597 mm
Wielbasis 2.604 mm
Massa leeg 1.178 kg
Laadvermogen 637 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 840 kg / 600 kg
Banden215/50R17Prijzen
Topsnelheid 183 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 11,3 s (fabrieksopgave: 10,6 s)
Acceleratie 50-80 km/h in D 3,7 s
Acceleratie 80-120 km/h in D 11,3s
Brandstofverbruik 7,1 l/100km (fabrieksopgave: 5,7 l/100km)
CO2-uitstoot 124 g/km

PRIVATE LEASE Citroën C3 Aircross

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (153) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum