Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests

Citroën C3 Aircross

Gauw mee in de stroom

51
Citroën C3 Aircross
Citroën C3 AircrossCitroën C3 AircrossCitroën C3 AircrossCitroën C3 AircrossCitroën C3 AircrossCitroën C3 AircrossCitroën C3 AircrossCitroën C3 AircrossCitroën C3 Aircross
  • Nic de Boer
  • Eerste rijtest
28 oktober 2017 om 09:09
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
AutoWeek 40 2017
AutoWeek 40 2017

Je leest het in AutoWeek 40 2017

Steeds vaker laten mensen hun middenklasse hatchback staan ten gunste van een auto die we scharen onder de noemer cross-over. Ook in de kleine middenklasse is die trend te merken. Autofabrikanten maken haast om zich bij de nieuwe trend aan te sluiten. Zodoende kunnen we je de Citroën C3 Aircross presenteren.

Ze zullen bij Citroën best een beetje tandenknarsend hebben toegekeken hoe modellen als de Renault Captur en in mindere mate de Peugeot 2008 massaal op de weg verschenen. Zelf had het merk geen concurrent voor een auto in deze klasse. Ook andere merken maken haast om het segment van de kleine cross-over te bestormen, want de verkopen zijn daar tussen 2012 en 2016 vervijfvoudigd. Dus daar móet je bij zijn. De Kia Stonic is vers van de pers en binnenkort komt daar de Hyundai Kona bij. De Volkswagen Group werpt zich in de strijd met de Seat Arona en de Skoda Karoq. Die zijn allemaal voor het einde van het jaar op de markt. De stroom aan nieuwe modellen is dan natuurlijk nog niet ten einde. De Opel Crossland X zwemt er ook in mee. Dat is directe familie van de C3 Aircross. Beide komen uit de fabriek van Opel in het Spaanse Zaragoza. Denk nu echter niet dat de C3 Aircross een vermomde Opel is: hij staat op een platform van PSA en ook de motoren zijn van Frans fabrikaat.

Wie ooit heeft kennisgemaakt met de reguliere C3 voelt zich in de Aircross direct thuis, want de interieurs lijken als twee druppels water op elkaar. Het grote verschil is het uiterlijk: waar Opel het over de serieuze boeg gooit, ziet de Citroën er ronduit funky uit. Net als bij de normale C3 is het rijden een comfortabele ervaring. Het onderstel geeft alleen het hoognodige door in het interieur. Door de hoge bouw helt hij in bochten iets meer over dan we gewend zijn van de non-Aircross C3. Ook de besturing doet denken aan de C3: die blinkt bepaald niet uit door zijn communicatieve karakter; het is allemaal niet erg scherp. We kunnen ons echter voorstellen dat het publiek dat in de markt is voor een dergelijke Citroën, daar helemaal niet om maalt.


NAGENOEG FEILLOOS

Citroën levert de C3 Aircross met keuze uit drie benzinemotoren. Het begint met de 82 pk sterke driecilinder-VTi, daarna volgt de variant met 110 pk en er is ook nog de 130 pk-versie. Daarnaast zijn er HDi's – dieselmotoren dus – met vermogens van 100 en 120 pk, maar wij schatten in dat die op de Nederlandse markt een bijrol gaan spelen. Wij reden met de 110 pk sterke benzinemotor; volgens Citroën wordt dat de meest verkochte in Nederland. De meeste kopers zullen kiezen voor een handbak, maar wij kozen de versie met de zestrapsautomaat. Citroën en automatische transmissies vormen niet altijd een gelukkige combinatie, maar vergeet alles wat je weet over Sensodrives: de huidige automatische transmissie is een product van het Japanse Aisin en werkt nagenoeg feilloos. Die kun je met een gerust hart bestellen; dat kan overigens alleen op de 110 pk benzineversie. De motor doet wat hij in de normale C3 doet: het is een lekker enthousiast motortje, waarmee de auto prima is bediend. Onderweg doet hij stil zijn werk. Een 130 pk-versie koop je eigenlijk alleen maar voor extra verwennerij; dat vermogen heb je niet echt nodig om van een C3 Aircross een lekkere auto te maken.

Binnen het Citroën-programma moet de C3 Aircross de C3 Picasso doen vergeten. Dat was de zeer matig verkopende, kleine MPV van het merk. Zo gauw als dat carrosserietype in de mode kwam, zo snel is het ook weer uit de gratie geraakt. De hoog-op-de-poten auto is nu wél volop mode. Bij de Aircross is die hoogte vooral uiterlijke schijn, want hij heeft maar twee centimeter meer bodemspeling dan een reguliere C3. En het MPV-gen van de Picasso zit er ook nog steeds in. Zo is in de meest luxueuze Shine-uitvoering de achterbank in delen verschuifbaar en kan de rugleuning worden versteld. Zo kun je de Aircross dus naar wens inrichten als bagagebeest of als comfortabel vervoer voor vier grote volwassenen. Ook een typische MPV-truc is de neerklapbare rugleuning van de passagiersstoel; die is op alle uitvoeringen aanwezig. Daarmee wordt het mogelijk om objecten van maximaal 2,40 meter in de auto te vervoeren. Hartstikke handig.

VAARWATER

Citroën noemt de C3 Aircross nadrukkelijk een SUV en dus geen cross-over. Nu zijn de grenzen tussen die twee autotypen buitengewoon vaag. In elk geval associeer je een SUV met enige capaciteit op het onverhard, iets wat je van een cross-over niet kunt zeggen. De Aircross kan dan ook worden besteld met Grip Control, een inmiddels bekend systeem dat weliswaar géén vierwielaandrijving is, maar dat het ESP met een draai aan de knop zodanig aanpast dat de auto ook in sneeuw en los zand zijn mannetje staat. Leuk voor als je op wintersport gaat of met de caravan op pad bent, maar voor de normale Nederlandse omstandigheden heb je dat natuurlijk niet nodig.

Dat de C3 Aircross een SUV wordt genoemd, heeft er waarschijnlijk mee te maken dat er al een cross-over in dit segment in de showrooms staat: de C4 Cactus. Dat de C3 Aircross in het vaarwater van dat model zit, kun je moeilijk ontkennen. Wedden dat die nadrukkelijk als cross-over in de markt wordt gezet? Zo kunnen de marketingjongens rustig gaan slapen, maar dat neemt niet weg dat de C4 Cactus een concurrent uit eigen huis is. In elk geval is Citroën uitgebreid aanwezig in het segment van de compacte hoogop-de-potenauto.

De Aircross onderscheidt zich met een apart uiterlijk en – bij het hoogste uitrustingsniveau – met een fijn variabel interieur. Het rijden gaat lekker comfortabel, zoals je dat verwacht bij een Citroën. Op het Advanced Comfort-systeem, met de bijzondere schokdempers met dubbele dempers, moeten we echter wachten tot eind volgend jaar de veel grotere C5 Aircross komt. De prijzen van de C3 Aircross beginnen net iets onder de € 20.000, maar in de praktijk zul je voor zo'n 23 mille een model naar wens vinden. Dat bedrag is in lijn met de concurrentie.

Video

Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen

  • Houd me op de hoogte over de Citroën C3 Aircross
Citroën Citroën C3 Aircross

PRIVATE LEASE Citroën C3 Aircross

INFO
ANWB
ANWB
Citroen C3 Aircross PureTech 110 Feel (5D/5H)
€ 389
Bekijk nu ⟩
Citroën
Citroën
Citroen C3 Aircross PureTech 110 Live (5D/6H)
€ 458
 
Citroën C3 Aircross in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Citroën C3 Aircross | 1.2 PT 82pk Feel | NAVIGATIE | DAB+ | CARPLAY | CLIMA | 34906 KM |

    Citroën C3 Aircross | 1.2 PT 82pk Feel | NAVIGATIE | DAB+ | CARPLAY | CLIMA | 34906 KM |

    • 2018
    • 34.823 km

    € 16.445

    Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech S&S Shine | LM | Navi | PDC | Trekhaak |

    Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech S&S Shine | LM | Navi | PDC | Trekhaak |

    • 2019
    • 38.373 km

    € 18.950

    Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110pk Shine | Camera | Climatronic | Navigatie

    Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech 110pk Shine | Camera | Climatronic | Navigatie

    • 2020
    • 30.635 km

    € 20.390

Meer Citroën C3 Aircross occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Citroën C3 Aircross / C4 Aircross (CN) | Nieuw: C3 Aircross facelift 2021

    130
    • 24 juni 2021

Lezersreacties (51) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Citroën C3 Aircross specificaties
  • Citroën C3 Aircross occasions
  • Citroën C3 Aircross video's
Advies en informatie
  • Citroën C3 Aircross tests
  • Citroën C3 Aircross gebruikersreviews
  • Citroën C3 Aircross index
PREMIUM
Renault Captur– Citroën C3 Aircross – Volkswagen T-Cross - Triotest

Renault Captur– Citroën C3 Aircross – Volkswagen T-Cross - Triotest

Terwijl sommige concurrenten pas net present zijn in deze klasse, gaat de Renault Captur vrolijk...

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine (2018)

    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine...

    6
    • 6 juni 2021
  • Gebruikersreview
    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine (2019)

    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine...

    • 4 maart 2021
  • Gebruikersreview
    Citroen C3 Aircross PureTech 110 C-Series (2020)

    Citroen C3 Aircross PureTech 110 C-Series...

    3
    • 6 februari 2021
  • Gebruikersreview
    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Origins (2020)

    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Origins...

    3
    • 23 september 2020
  • Gebruikersreview
    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine (2019)

    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine...

    10
    • 3 augustus 2019
  • Gebruikersreview
    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine (2019)

    Citroen C3 Aircross PureTech 110 Shine...

    8
    • 11 april 2019
  • Gebruikersreview
    Citroën C3 Aircross PureTech 110 Shine (2018)

    Citroën C3 Aircross PureTech 110 Shine...

    5
    • 9 september 2018
meer reviews
Citroën SUV Inspiration Day - AutoWeek LAB

Citroën SUV Inspiration Day - AutoWeek LAB

Ruim twintig Citroëns C3 Aircross en C5 Aircross staan er klaar voor 250 AutoWeek-lezers voor...

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Citroën 'C-series': speciale uitvoering voor drie modellen

    Citroën 'C-series': speciale uitvoering...

    59
    • 1 april 2022
  • Reportage
    Hyundai heeft beste multimedia in compacte klasse

    Hyundai heeft beste multimedia in compacte...

    76
    • 8 januari 2022
  • Citroën C3 Aircross - Achteruitkijkspiegel

    Citroën C3 Aircross - Achteruitkijkspiegel

    25
    • 27 november 2021
  • Citroën C3 Aircross - Achteruitkijkspiegel

    Citroën C3 Aircross - Achteruitkijkspiegel

    17
    • 24 juli 2021
  • Test: Citroën C3 Aircross

    Test: Citroën C3 Aircross

    • 23 juni 2021
  • Nieuws
    Prijzen nieuwe Citroën C3 Aircross bekend

    Prijzen nieuwe Citroën C3 Aircross bekend

    28
    • 3 maart 2021
  • Nieuws
    Facelift Friday: Citroën C3 Aircross

    Facelift Friday: Citroën C3 Aircross

    66
    • 19 februari 2021
Merk
Merk
  • Nieuws
    Stellantis legt werk in drie fabrieken stil wegens chiptekort

    Stellantis legt werk in drie fabrieken...

    51
    • 24 juni 2022
  • Nieuws
    Citroën Ami als stoerdere My Ami Buggy

    Citroën Ami als stoerdere My Ami Buggy

    29
    • 15 juni 2022
  • Nieuws
    Klassiekers in Frankrijk: 2CV op één, maar Kever op tweede plek

    Klassiekers in Frankrijk: 2CV op één, maar...

    • 11 juni 2022
  • Nieuws
    Stellantis werkt aan meer waterstofbusjes

    Stellantis werkt aan meer waterstofbusjes

    192
    • 10 juni 2022
  • Citroën C5 Aircross - Rij-impressie

    Citroën C5 Aircross - Rij-impressie

    73
    • 10 juni 2022
  • Nieuws
    Citroën C3 Elle is actiemodel gericht op vrouwen

    Citroën C3 Elle is actiemodel gericht op...

    63
    • 8 juni 2022
  • Nieuws
    Op zoek naar ... een zevenzitter voor minder dan €10.000

    Op zoek naar ... een zevenzitter voor minder...

    84
    • 3 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden