Chrysler Stratus Convertible 2.0i 16V LE (1997)
The American Way
Met zijn lengte van bijna vijf en zijn breedte van 1,8 meter is de Stratus Convertible een indrukwekkende verschijning. Niemand zal hem snel over het hoofd zien, want er lijkt geen eind aan de auto te komen. Hij heeft een ver naar voren geplaatst interieur met als gevolg een korte neus en in dit geval een flink uit de kluiten gewassen achterkant.
Dergelijke afmetingen scheppen natuurlijk verwachtingen over de interieurruimte. Die kan de Stratus aardig waarmaken, want het is een échte vierzitter. Voorin valt er niets te klagen en de inzittenden op de achterbank mogen ook heel tevreden zijn. Met 1,80 meter lengte komen je knieën net niet tegen de voorstoel en je hoofd beroert net het opgezette dak.
Het interieur van de Convertible is minder in overeenstemming met zijn klasse-uitstraling dan verwacht. De gebruikte kunststoffen doen een beetje goedkoop aan. Ook kan de afwerking nog niet volledig wedijveren met de Europese concurrentie.
Remparachute
De standaard elektrische kapbediening maakt het openen van de kap tot een fluitje van een cent. De twee handige draaihendels aan de voorruitstijl los en met de knop op de middentunnel laat je het dak eenvoudig samenvouwen op de hoedenplank. Geheel onverwacht blijkt de kapbediening ook onder het rijden te werken; niet zo handig, want als remparachute is-ie niet echt geschikt. Een pluspunt is de glazen achterruit met verwarming die niet slijt en altijd een goed uitzicht geeft. Voor het mooie kun je de kap nog afdekken met een halfharde bescherming. Die is vrij eenvoudig vast te zetten, maar vreet wel flink wat bagageruimte. Als je de beschermkap thuis laat, kunnen er zo maar twee koffers extra mee.
Met slechts twee liter inhoud moet de vierpitter hard werken in de anderhalve ton wegende Convertible. Om een beetje op te schieten, moet je zeker tot 4500 toeren doortrekken in de versnellingen. Dat kan gelukkig zonder echt veel herrie; pas boven de 5500 toeren klinkt hij echt rauw. Je moet dus flink roeren in de gelukkig prima schakelende bak. Van 0 naar 100 km/h ben je volgens Chrysler 14,4 tellen onderweg; wij deden het echter keer op keer in 12,5 seconden. De tussensprintjes laten zien dat je beter een versnelling kunt terug schakelen om veilig in te halen op tweebaanswegen. Wie de auto flink op zijn staart trapt, komt geen 10 kilometer ver met een liter sap. Rustig rondtoerend haal je gemakkelijk 1:11. Opvallend is de rust in de auto. De kap houdt zich op asfaltwegen erg rustig en de vierpitter blijft ook netjes op de achtergrond.
Ondanks zijn grote afmetingen laat de Convertible zich toch prettig over bochtige weggetjes sturen. De licht onderstuurde Amerikaan haalt geen rare bokkesprongen uit en laat slechts op zeer oneffen wegdek merken dat-ie het allemaal wat minder leuk vindt. De bekrachtigde besturing geeft je voldoende gevoel en de voorwielen reageren alert genoeg op bewegingen van het rad.
Geheel in overeenstemming met het karakter van deze auto is gekozen voor een soepele afstemming van vering en demping, zonder overigens het gigantische gedein van de slagschepen van weleer. Bij fors remmen duikt de auto wel behoorlijk, maar de vertraging is in orde, evenals de remstabiliteit.
Al open rijdend valt snel op dat de grote, erg plat liggende voorruit de wind opmerkelijk goed uit de auto houdt. Dat komt het comfort zeer ten goede, evenals de aan de stoel gemonteerde gordels waarvan het bovenstuk niet meer op je schouders ligt te klapperen. Ander cabriocomfort is de mogelijkheid alle bergvakjes af te sluiten; kun je hem ook open wegzetten. De stijfheid van de koets is niet optimaal; we kennen concurrenten die dat beter voor elkaar hebben. Met name in gesloten toestand merk je aan allerlei ritselgeluiden dat er behoorlijk wat beweging in de kap zit.
Chrysler levert de Convertible met een behoorlijk complete uitrusting. Elektrische bediening voor spiegels, kofferdeksel, zijruiten en kap is standaard evenals twee airbags, lichtmetalen velgen, centrale vergrendeling en getint glas.
De Stratus Convertible is weer zo'n imposante vierzits convertible uit de USA. De auto rijdt prettig, heeft een fraaie elektrische kap en biedt genoeg ruimte. De tweeliter is vlot genoeg, maar wij zouden toch kiezen voor de V6 met automaat: past beter bij het karakter van de auto.
Signalement
Merk | Chrysler |
---|---|
Model | Stratus Convertible 2.0i 16V LE |
Carrosserie | 2-deurs, cabrio |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 34.710 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.996 cc |
Maximaal vermogen | 98 kW / 131 pk bij 5.850 tpm |
Maximaal koppel | 174 Nm bij 4.950 tpm |
Inhoud brandstoftank | 60 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.902 mm / 1.780 mm / 1.392 mm |
Wielbasis | 2.695 mm |
Massa leeg | 1.485 kg |
Laadvermogen | 405 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 1.000 kg / 450 kg |
Banden | 215/55HR16Prijzen |
Topsnelheid | 191 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 12,5 s (fabrieksopgave: 14,4 s) |
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 | 12,4 s / 17,5 s |
Brandstofverbruik | 9,3 l/100km |
CO2-uitstoot | 220 g/km |