Audi A3 e-tron - 2015 - 118.703 km - Accudegradatie
PHEV-kwaliteiten staan onder druk
94 reacties
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Na een enigszins valse start zijn we goed onderweg met onze duurtestoccasion Audi A3 e-tron. De Duitse plug in-hybrid herbergt een vleugje EV, in combinatie met veel traditionele techniek. We focussen ons nu op de staat van het batterijtje, want zo mag je dat in dit geval wel noemen. Hij gaat aan de tool van Aviloo.
Je zult maar als plug-in hybride auto ter wereld zijn gekomen. Dan heb je het echt niet makkelijk. Eerst word je omarmd als de perfecte auto voor de zakelijke markt. Maar zodra het fiscale voordeel verdwijnt, kijkt niemand meer naar je om. Maar de stekkerhybride beleeft anno 2024 een comeback, want als je wilt verstook je heel weinig peperdure benzine in combinatie met een redelijk elektrisch bereik. Bij DPG Media kunnen we gratis opladen in de parkeerkelder van zowel de vestiging in Hoofddorp als het nieuwe hoofdkantoor in Amsterdam. Kijk, dat opent perspectieven!
Zo werkt onze plug-in hybride
Onze auto heeft vier zogenaamde rijstanden voor wat betreft de aandrijflijn. Volledig elektrisch rijden, volledig op benzine rijden en hybride rijden, waarbij je kunt kiezen tussen het opladen van de accu of opladen en meewerken aan de vooruitgang. Met de EV-knop op het middenconsole kun je zelf de stand kiezen. Als je voor vertrek geen keuze maakt, doet de A3 alles uit zichzelf. En als je hem in de stand volledig elektrisch zet, schakelt hij vanzelf over op de verbrandingsmotor, zodra de accu leeg is.
A3 rijdt elektrisch het lekkerst
Eerlijk is eerlijk, onze Audi A3 uit 2015 rijdt het prettigst in de EV stand, dus volledig elektrisch. De acceleratie verloopt dan zoveel geraffineerder en volledig schokloos. Om maar te zwijgen van het imposante koppel waarop de hatchback zijn berijder trakteert. Het is dan zelfs jammer dat je maar 28 kilometer volledig elektrisch kunt afleggen. Als je een beetje vlot wilt rijden en de A3 als overdekte kart gebruikt dan gaat het nog harder met het stroomverbruik. Marcel van Renselaar van Aviloo die de accudegradatietest begeleidt, is ietwat gereserveerd over de plug-in hybride in het algemeen en die van ons in het bijzonder. “Wat je veel ziet is dat berijders plug-ins helemaal opladen en vervolgens volledig leegrijden. Een accu slijt daarvan nu eenmaal. Met een beperkte opslag is hij heel snel leeg.”
Audi A3 e-tron niet vlekkeloos
Aviloo heeft inmiddels een aardig bestand van metingen met uiteenlopende Audi’s A3 e-tron. “Daaruit blijkt dat deze modellen bepaald niet allemaal vlekkeloos zijn. Het is de vraag hoe jullie A3 het doet, want ik heb een zogenaamde flashtest gedaan, een verkorte variant van de uitgebreide test, en dat zag er niet top uit.” De Audi behaalde daar een score van 76 procent. Hoogste tijd dus voor een uitgebreide test. Uit de database van Aviloo komen soms betere, maar ook nog slechter presterende A3's e-tron.
78 procent
Wij besloten vooraf om zoveel mogelijk te stekkeren en volledig elektrisch te rijden met onze A3. Maar af en toe laten we die goede voornemens los. Als we bijvoorbeeld naar Limburg willen afreizen en de batterij zit niet helemaal vol bij vertrek, dan is dat maar zo. Het definitieve eindoordeel luidt: 78 procent. Dat resulteert concreet in 5,43 kWh beschikbare energie. En daaruit volgt een theoretisch rijbereik van 27 km. Dat klopt aardig met onze dagelijkse praktijk. Onze duurtester valt niet echt mee, maar ook niet vies tegen. De kwaliteiten van deze Audi als zuinige stekkeraar staan duidelijk onder druk, en dat is jammer.
Signalement
Merk | Audi |
---|---|
Model | A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron Attraction Pro Line + |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 6 versnellingen, automaat met dubbele koppeling |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 42.400 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn, plug-in hybride |
Cilinderinhoud | 1.395 cc |
Maximaal vermogen | 150 kW / 204 pk bij 5.000 tpm |
Maximaal koppel | 350 Nm bij 1.600 tpm |
Accu capaciteit (bruto) | 9 kWh |
Inhoud brandstoftank | 40 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.312 mm / 1.785 mm / 1.424 mm |
Wielbasis | 2.630 mm |
Massa leeg | 1.515 kg |
Laadvermogen | 535 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 0 kg / 0 kg |
Banden | 225/45R17Prijzen |
Topsnelheid | 222 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 7,6 s |
Brandstofverbruik | 1,5 l/100km |
CO2-uitstoot | 35 g/km |
Lezersreacties (94) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.