‘Zuid-Korea doet diesels van Volkswagen Groep in de ban’
Acht modellen niet meer welkom
In Zuid-Korea zijn ze, op z’n zachtst gezegd, niet te spreken over de emissieschandalen van de Volkswagen Groep. Het ministerie van Milieu gaat naar verluidt de verkoop van acht modellen verbieden en tegenhouden.
Dat zegt het Zuid-Koreaanse Korea Herald op basis van uitspraken van het ministerie. Het zou om drie diesels voor de Audi A6 en A7, de 3,0-liter V6 (4Motion) uit de Volkswagen Touareg en diesels uit de Porsche Cayenne gaan. Volgens de Zuid-Koreanen hebben de Duitse fabrikanten zo met de emissies gespeeld, dat ze in werkelijkheid tot wel tien keer meer stikstofoxide uitstoten. Het ministerie zou de verkoop van de in totaal acht modellen willen stoppen en de komende import tegenhouden.
Ook zouden de Zuid-Koreanen eisen dat de al ‘gefraudeerde’ geleverde auto’s, tussen mei 2015 en januari 2018, worden aangepast. Dat zou gaan om 1.261 auto’s. Met een fikse boete daarbij opgeteld zou het kostenplaatje uitkomen op meer dan tien miljoen dollar. Audi Volkswagen Korea zou toegezegd hebben zijn volle medewerking te verlenen.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Volkswagen Caddy Kombi 1.4 TSI benzine automaat family combi familie
- 2016
- 70.570 km

Volkswagen Golf 1.0 TSI Autom.Stoelvw.Camera Leder,incl.Btw
- 2016
- 221.260 km

Volkswagen Golf 1.4 TSI ACT Highline 5-Drs ECC Audio-CD/Navi Leder/Stof LMV 17" Sportstoelen LED Xenon Cruise Dealeronderh. Nw Apk
- 2013
- 193.120 km
Lees ook

De eerste Volkswagen Golf Cabrio was gepland zonder rolbeugel maar werd toch het aardbeienmandje

Eerste blik op interieur Volkswagen ID Polo: de grote terugkeer van echte knoppen

Nuchter het nieuwe jaar in met een tweedehands stationwagon van €14.500

Kia nummer één van Nederland, Skoda heeft meestverkochte model maar ander merk is nummer twee



