VW wil kennis elektrisch rijden delen
'Tesla onttronen'
Volkswagen kijkt of andere autobouwers willen samenwerken op het vlak van elektrische auto's om kosten te delen. De Duitse autogigant investeert miljarden euro's op dat vlak en hoopt zijn kennis door te kunnen verkopen.
Volkswagen probeert Tesla te onttronen als belangrijkste bouwer van luxere elektrische auto's en pompt daarom veel geld in zijn dochterondernemingen Audi en Porsche. Volgens het hoofd ontwikkeling bij Audi is er "zeker" interesse in samenwerking. "We voeren gesprekken. Het delen van technologie om schaalvoordelen te verkrijgen is de enige manier om een ommekeer te bewerkstelligen voor elektrisch rijden."
Er wordt gewerkt aan een platform voor Audi en Porsche dat in 2021 de basis moet vormen van nieuwe volledig elektrische auto's. Met welke partijen wordt gesproken over een samenwerking werd niet bekendgemaakt.
Eerder al liet Volkswagen weten het MEB-platform, de basis voor de ID-reeks die volgend jaar een aanvang krijgt met de Volkswagen ID.3, ter beschikking de stellen aan andere fabrikanten, om zo de ontwikkelingskosten beter te spreiden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen T-Cross R-Line 1.5 TSI 150 PK DSG AUTOMAAT | LED Matrix IQ | Achteruitrijcamera | Trekhaak | Navigatie |
- 2025
- 16.213 km

Volkswagen Polo 1.2 TSI HIGHLINE
- 2015
- 76.860 km

Volkswagen Transporter 2.0 TDI 150pk L1H1 28 | App Connect Navigatie | Trekhaak | Cruise Control | Verwarmbare Voorruit | Parkeersensoren Achter | Airco
- 2020
- 74.624 km
PRIVATE LEASE Volkswagen
Lees ook

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Dit is waarom wij de Volkswagen ID7 Tourer zo'n fijne reisauto vinden

Nieuwe Volkswagen-SUV is de superruime zevenzitter die wij niet krijgen

Volkswagen ID4 biedt voor de basisprijs nu ineens wel voldoende actieradius



