AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Volvo schrapt banen
24
Volvo zit in zwaar weer. Al eerder is aangekondigd dat in de Torslanda-fabriek de derde dienst wordt geschrapt. Nu is het nieuws naar buiten gebracht dat nog eens tweeduizend banen verdwijnen.
Volvo heeft erg last van de zwakke dollar en de kwakkelende markt in Europa. Verder speelt de hogere grondstofprijzen het merk parten. In het eerste kwartaal van 2008 is een verlies geboekt van 89 miljoen euro. Door de afgenomen vraag naar Volvo's wordt binnenkort in de fabriek in Torslanda de derde dienst geschrapt. Daar zijn zo'n zeshonderd banen mee gemoeid. Daarnaast verdwijnen nog eens 1.400 kantoorbanen en zeshonderd 'blauwe boorden' moeten het veld ruimen. Om de bedrijfsresultaten weer recht te trekken, is een kostenbesparingsprogramma ingevoerd dat zo'n vier miljard Zweedse kronen moet opleveren (425 miljoen euro).
De slechte zaken bij Volvo wakkeren meteen weer de geruchten aan dat moederbedrijf Ford het merk wil verkopen. De Zweedse pers heeft er lucht van gekregen dat er een Chinese gegadigde is en ook een Russische investeerder zou geïnteresseerd zijn in Volvo. Daarop herhaalt Ford nog maar eens dat het echt niet de bedoeling is het Zweedse merk uit het portfolio te halen.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Volvo
Lees ook
Op Zoek Naar

Deze elektrische occasions blijven nog lang hip en actueel om te zien en kosten €25.000

Harold de Vries rijdt al 130.000 kilometer in deze elektrische Volvo XC40, hoe is het met de accu?

Voor de Volvo V40 van Anthony (50) beginnen de jaren te tellen: 'Een diesel loont bijna niet meer'
Nieuws

Elektrische Volvo ES90: lagere vanafprijs, meer keuze en verbeterde uitrusting
Nieuws




