Volvo overweegt fabriek in Noord-Amerika
Dat heeft Volvo-topman Stefan Jacoby gezegd in een interview op de Autosalon van Genève. Hij verklaart: "Een zwakte van ons is momenteel dat we te veel afhankelijk zijn van de euro. De Amerikaanse markt is net zo belangrijk voor ons. We moeten dat probleem oplossen door onze strategie hierop aan te passen."
Volvo houdt de wisselkoersen de komende tijd scherp in de gaten en neemt 'binnen twee jaar' de beslissing over het al dan niet bouwen van een nieuwe fabriek in Noord-Amerika. Jacoby noemt Mexico en de Verenigde Staten als mogelijke locaties.
De bouw van een nieuwe fabriek past naadloos in de ambitieuze toekomstplannen die Volvo heeft. Het Zweedse merk wil de mondiale verkopen in 2020 verdubbeld hebben naar 800.000 stuks. In dat jaar wil Volvo 120.000 nieuwe auto's in de Verenigde Staten leveren. Voor de hele verre toekomst zoekt het merk een partner om een platform voor een compacte auto mee te ontwikkelen.
PRIVATE LEASE Volvo
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Volvo V60 2.0 T8 Twin Leer, Automaat, Pano
- 2019
- 128.610 km

Volvo XC90 2.0 T8 Recharge AWD R-Design Led I Blind Spot I 20 Inch I Parkeersensoren I Camera I Stoel,stuur & achterbankverwarming
- 2020
- 57.568 km

Volvo XC40 2.0 B4 Plus Dark | Keyless Entry | Stoelverwarming | Elektrische kofferklep | Adaptieve Cruise Control |
- 2025
- 30.671 km
Lees ook

Joost kocht deze Volvo 66 als experiment maar zijn eerste auto leverde uiteindelijk zelfs geld op

Hiermee begon het succesverhaal van de Volvo XC60

Volvo profiteert eerder dan verwacht van kostenbesparingen

Test: Volvo ES90 – Rijdt heel comfortabel, zolang je voorin mag zitten

