AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Volvo denkt aan alle zintuigen
14
Met ingang van volgend jaar krijgen de S80 en XC90 Executive een aantal luxe standaardsnufjes om de veeleisende klanten tevreden te stellen. Stoelmassage en –ventilatie behoren tot het pakket.
Volvo onderzocht de wensen van de Volvo-rijder en kwam tot de conclusie dat de klanten in het bijzonder waarde hechten aan hun zitcomfort.
Volvo update in 2009 de S80 en XC90 Executive om beter aan de eisen van de klanten in het topsegment tegemoet te komen. Deze luxe wagens, vaak gebruikt voor zakenreizen, zijn uitgerust met stoelen van uitzonderlijk zacht leer met dubbel gestikte naden. Daarnaast zitten vijf opblaasbare delen in de voorstoelen die afwisselend meer en minder lucht bevatten, zodat een massage-effect ontstaat om moeheid tegen te gaan. Om het zitcomfort te optimaliseren is in de voorstoelen een ventilatiesysteem ingebouwd. Ook aan het gehoor wordt gedacht, er komt een Volvo Premium Sound audio systeem in de auto's. De audiotechnologie is afkomstig van Bang & Olufsen en de luidsprekers van het eveneens Deense Dynaudio. Veiligheid staat als altijd hoog in het vaandel bij Volvo, dus LDWS (Lane Departure Warning System) mag niet ontbreken.
Verder worden deze Executive versies verfraaid met kleine details als subtiele verlichting in de panelen van de deur, bij de bekerhouders en op de vloer. Wat betreft de motoren is er keuze uit een sterke V8, een rappe T6 turbo en een zes cilinder 3,2-liter benzinemotor. Als dieselvariant is er een D5 dieselmotor beschikbaar. De milieubewuste rijder komt aan zijn trekken met de S80 die is uitgerust met de nieuwe 2,5-liter Flexifuelmotor die kan lopen op bio-ethanol of benzine, dan wel een combinatie van beide. Bij de S80 is vierwielaandrijving een optie, bij de XC90 zit dit standaard in het pakket.
PRIVATE LEASE Volvo
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Elektrisch én youngtimer: Greentimer bouwt Volvo XC90 om tot EV
Nieuws
13 jaar geleden leverde 120 km/h deze Volvo met zesliter diesel een record op
Nieuws
Audi en Volvo onderaan in Amerikaans kwaliteitsonderzoek nieuwe auto's
Proefrit
Volvo 164 – De S-klasse van Zweden, vooral door zijn zescilinder
Nieuws