Volkswagen komt met nieuw logo

‘New Volkswagen’

Volkswagen designtaal

De IAA belooft ook voor Volkswagen een belangrijk autofeestje te worden. Daar steelt natuurlijk de volledig elektrische ID.3 de show. Maar er staat meer nieuws op ons te wachten: het merk lanceert daar zijn nieuwe logo onder het mom van 'New Volkswagen'.

Inderdaad, een “geheel nieuw logo”. Met een geheel nieuwe designtaal, die van de ID-familie, achtte Volkswagen het de hoogste tijd om ook het logo eens op de tekentafel te leggen. Hoe het nieuwe logo eruit komt te zien, laat Volkswagen nog niet weten. Verwacht echter geen rigoureuze wijzigingen. Al sinds 1937 gelden de V en daaronder de W als basis voor het logo van het merk. Sinds 1937 heeft het logo al meer dan tien facelifts gehad, waar sinds 1967 de blauwe kleur een hoofdrol speelt. In al die tijd is veel gespeeld met schaduwen, kleuren, letterdiktes en achtergronden.

Wat zeker is, is dat het een hele onderneming voor Volkswagen wordt om het nieuwe logo door te voeren. Dat gebeurt namelijk op 171 markten, waar op ongeveer 10.000 plekken in totaal 70.000 logo’s moeten worden vervangen. Het logo beleeft zijn debuut bij een presentatie in Wolfsburg waar het nieuwe logo op het dak van het grote hoofdkantoor (foto 3, nog met huidige logo) zal prijken. Het publiek van de IAA in Frankfurt kan het logo op de beursstand zien. Waarschijnlijk krijgt de ID.3 de nieuwe badge opgespeld (foto 2). Ter indicatie van wat we kunnen verwachten van Volkswagens nieuwe ontwerpstijl, voegde het merk deze 'hippe' foto bij met avontuurlijke gezinnen, jongeren en kinderen. Lekker hip!

Update: toen we vorige maand met een prototype van de ID.3 reden, ontging het ons dat het nieuwe logo daar al gewoon op pronkte.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (73)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.