'Volkswagen Bluesport Roadster toch in 2013'

Volkswagen Concept BlueSport

De status van de Volkswagen Bluesport Roadster bleef maar onduidelijk, maar nu is volgens insiders de kogel door de kerk: de auto komt in 2013.

Dat meldt Autocar. We moeten nog wel even geduld hebben, want volgens de Engelsen trekt Volkswagen pas op de IAA in Frankfurt van 2013 (!) het doek van de productieversie van de Bluesport Roadster. Dat is rijkelijk laat, als we bedenken dat de concept-car al in januari 2009 op de NAIAS in Detroit te zien was. De tweezitter moet verkopen wegsnoepen bij de Mazda MX-5, de bestverkochte roadster allertijden.

De insiders melden dat de auto flink wat Golf VII-techniek herbergt, maar wel een eigen bodemplaat heeft. Behalve de Bluesport Roadster wil de Volkswagen Groep de bodemplaat ook gebruiken voor de Audi R4 en een kleine Porsche. De concept-car had een TDI-motor onder de kap, maar de productieauto komt in ieder geval met TSI's. Waarschijnlijk gaat het om een nieuwe 1.6 TSI met 220 pk.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (47)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.