Volkswagen-bestuur blijft achter topman Diess staan

'Strategie doorzetten'

Herbert Diess

De raad van bestuur van de Volkswagen Groep heeft zijn steun voor CEO Herbert Diess uitgesproken. De topman mag zijn visie voor het concern verder implementeren. Eerder ging het gerucht dat Diess misschien moest vertrekken.

Het leek er maandag al op dat Herbert Diess voorlopig niet hoeft te vrezen voor zijn toekomst als CEO van de Volkswagen Group. Nu is het concern zelf met een verklaring gekomen, waarin het zijn steun voor Diess uitspreekt. "In de komende jaren zal de Raad van Bestuur van Volkswagen AG de strategie implementeren met Herbert Diess aan de top. De voorzitter van de raad van bestuur en zijn nieuwe directieteam hebben de volledige steun van de raad van commissarissen, niet alleen als het gaat om de nieuwe oriëntatie op elektromobiliteit en digitalisering, maar ook om de efficiëntie en winstgevendheid van alle merken en onderdelen van de groep te vergroten."

Diess mag niet alleen de komende jaren verdergaan op de koers die hij heeft uitgestippeld, ook wordt hij al bedankt voor wat er de afgelopen jaren onder zijn bewind is gebeurd met Volkswagen en zijn dochtermerken: "Zonder zijn inzet zou de transformatie van het bedrijf niet zo consistent en succesvol zijn geweest. De Raad van Commissarissen waardeert de vastberadenheid en volharding die Herbert Diess heeft getoond om niet alleen voorwaarts te gaan met technologische veranderingen en de bijdrage aan het behalen van klimaatdoelen, maar ook met de financiële resultaten van de onderneming."

Eerder leek er nog onrust te zijn in de top van het bedrijf, omdat onder meer aandeelhoudende vakbondsleiders niet per se blij zijn met Diess' hervormingen. Het contract van Diess loopt af in 2023 en hij zou hebben gevraagd om een vroegtijdige verlenging om zich gesteund te weten in zijn aanpak. Hoewel het erop lijkt dat een verlenging nog niet aan de orde is, is nu wel duidelijk dat Diess voorlopig van de rest van het bestuur dezelfde koers mag blijven varen. Onder het bewind van de 62-jarige Diess rolt de Group in rap tempo elektrische modellengamma's uit en wordt er stevig geïnvesteerd in zaken als digitalisering, nieuwe software en autonome technologie. Dat terwijl Volkswagen nog altijd in de nasleep van het dieselschandaal zit en er dit jaar een nieuwe wereldwijde crisis overheen is gekomen.

PRIVATE LEASE Volkswagen

Lezersreacties (23)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.