Volkswagen belicht record-Jetta

Fors meer dan 500 pk

Volkswagen Jetta Bonneville
Eerder liet Volkswagen al de eerste foto's zien van de Jetta waarmee het merk een snelheidsrecord wil breken op de zoutvlakte van Bonneville. Vandaag laat Volkswagen meer informatie los over de record-Jetta.

In juni maakte Volkswagen kenbaar dat het met een heftig gemodificeerde Jetta op jacht ging naar een nieuw snelheidsrecord op de zoutvlakte van Bonneville in de Amerikaanse staat Utah. Het merk wist er eerder - in een andere klasse - met een 543 pk sterke New Beetle een snelheid van 330,11 km/h te halen.

Volkswagen neemt een Jetta GLI, in feite de GTI-versie van de auto, als basis en dat betekent dat ook onder de kap van dit beoogde snelheidsmonster een 2.0 TSI dienstdoet als krachtcentrale. Die krachtbron moet in deze aangepaste Jetta volgens Volkswagen goed zijn voor "[...] meer dan 500 pk". Volkswagen zegt minimaal een snelheid van 335,5 km/h te willen halen. Daarmee moet de Jetta de snelste auto in de BGC-G-klasse op de zoutvlakte worden.

Volkswagen spreekt van een cW-waarde van 0,27, een aangepast onderstel, speciale wielen en een sperdifferentieel. Het interieur is gestript en voorzien van zaken als een rolkooi en een brandblusser. Achter op de auto zijn parachutes gemonteerd om de auto tot stilstand te brengen.

Lezersreacties (33)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.