*Update* Spaardiesels tóch belastingvriendelijk?
Sinds de belastingvrije status van allerhande spaardieseltjes eind 2013 hardhandig de kop werd ingedrukt, draaien de servers van de online-ocassionhandelaren overuren vanwege het enorme aanbod van gebruikte Ibiza's Ecomotive, Polo's Bluemotion en Punto's Multi-Jet. Hoewel de auto's nog altijd lekker zuinig zijn, is een groot deel van hun eigenaren kennelijk niet van plan opeens belasting te betalen voor de oliegestookte karretjes. De mrb voor ex-spaardiesels is namelijk een stuk hoger dan die voor benzineauto's; reden genoeg dus om ze massaal te koop te zetten.
Maar wacht ... In ons forum zijn we op een topic gestuit waarin een van onze leden een foto plaatste van een brief afkomstig van de Belastingdienst. Daarin staat een mrb-berekening voor een Fiat Punto Evo 1.3 Multi-Jet, ingaande per 5 januari 2014. Kosten per kwartaal: € 65. Inderdaad, per kwartaal.
Even later in het topic opnieuw zo'n berekening, nu voor een VW Polo 1.2 TDI Bluemotion. Mrb per kwartaal: € 58.
Deze gegevens stroken niet bepaald met die van de website van de Belastingdienst, waar bedragen van rond de € 200 per kwartaal staan vermeld. Niettemin zou het op deze manier wel érg aantrekkelijk zijn om zo'n kleine diesel te blijven rijden. De vraag is dus of er iemand heeft zitten slapen bij de Belastingdienst of dat er een nieuwe (en tot nu toe onbekende) regel is ingevoerd.
*Update 15:44 uur: Bronnen melden ons dat dit om een fout van de Belastingdienst gaat en dat deze instelling druk bezig is met het opstellen van excuusbrieven met de juiste tarieven. Aan deze oorspronkelijke brief kunnen de bezitters van voormalig mrb-vrije auto's dus zeer waarschijnlijk geen rechten ontlenen.*