Toyota maakt eerste autonome Europese testkilometers
Brussel it is
Wie de komende tijd de binnenstad van Brussel betreedt, maakt kans om Toyota’s nieuwste stukje techniek al rijdend tegen te komen. Het merk is namelijk begonnen met zijn eerste autonome testkilometers op ons continent.
Een speciaal geprepareerde Lexus LS is volgehangen met camera’s, radars en scanners en is voorzien van nauwkeurige positioneringssystemen. De komende dertien maanden maakt hij deel uit van een grote test. Brussel is als ‘testcircuit’ gekozen door het daar gevestigde hoofdkantoor van Toyota Motor Europe (TME). Gerard Killmann, Vice President Research and Development bij TME, zegt: “Het hoofddoel van de pilot is om het effect van complex en onverwacht menselijk gedrag op autonome rijsystemen te onderzoeken. Brussel is perfect geschikt om dit te onderzoeken.”
De test in Brussel wordt in navolging van eerdere pilots in Japan en Amerika gedaan. Achter het (autonome) stuur van de LS neemt een zogeheten Safety Driver plaats. Deze zijn opgeleid om te kunnen ingrijpen bij eventueel gevaarlijke situaties. Een systeembeheerder houdt alle systemen in de gaten en neemt plaats op de bijrijdersstoel. Wanneer de systemen klaar zijn voor gebruik door het publiek, is nog niet bekend.
PRIVATE LEASE Lexus
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Lexus GS 430 Executive 4300 V8 Dealer onderhouden
- 2007
- 150.747 km

Lexus IS 250 Business Luxury 2500 V6 Mark Levinson audio inst.
- 2006
- 161.802 km

Lexus NX 350h AWD Luxury Line LEDER | CAMERA | LED LAMPEN | ADAPTIEVE CRUISE | DODEHOEK DETECTIE | HUD DISPLAY | STUURVERWARMING/VERWARMDE STOELEN | NAVIGATIE |
- 2023
- 32.121 km
Lees ook

Toyota Sprinter Trueno Apex Twin Cam 16 (1983) - Op de rollenbank

De eerste Lexus NX had gesplitste achterlichten zonder onderbreking

Nieuwe Toyota Highlander is elektrische SUV met zeven zitplaatsen

Een nieuwe Toyota Aygo met roldakje kost dik €32.000, deze gebruikte slechts €9.000

