Toyota legt Europese productie stil
Next!
Toyota sluit in de loop van deze week de deuren van al zijn Europese fabrieken. In vijf landen wordt de productie dus aan banden gelegd. De reden mag ondertussen duidelijk zijn: COVID-19.
Dat meldt Toyota in een officiële verklaring. De fabrikant is tot het besluit gekomen door overheidsbeperkingen en omdat ze er zelf voor wil zorgen dat het corona-virus zich niet verder verspreid. Ook wil het merk door de stillegging een logistiek probleem voor zijn. Het merk is bang dat het anders met een overschot aan producten komt te zitten door een dalende verkoop door de wereldwijde lockdown.
Toyota bouwt op dit moment in Frankrijk de Yaris, in Groot-Brittannië de Corolla en in samenwerking met PSA in Tsjechië de Aygo. Ook de CH-R-productielijn in het Turkse Sakarya wordt deze zaterdag stilgelegd. In Polen bouwt Toyota CVT-automaten in een versnellingsbakfabriek; ook die gaat dicht. Volgens de verklaring hoeft niemand zich (nog) zorgen te maken over een komend ontslag. Zo wordt de komende Franse productie van de gloednieuwe Yaris aangehaald als een belangrijk moment in de nabije toekomst.
Het is nog niet bekend voor hoelang de fabrieken dichtgaan.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Toyota Yaris 1.5 Hybrid 130 Launch Edition I PANO I HEAD-UP I STOEL&STUURVERW I CAMERA I ADAPT.CRUISE I JBL I BI-TONE I DODEHOEK I
- 2024
- 22.003 km

Toyota Yaris Cross 1.5 Hybrid 115 Dynamic
- 2026
- 5.000 km

Toyota Supra 3.0 I Targa bj1991 met maar 40206km voor de liefhebber in absolute nieuw staat technisch in top conditie
- 1991
- 40.206 km
PRIVATE LEASE Toyota
Lees ook

Grote waterstofbel ontdekt in Frankrijk: ‘Brandstof voor miljoenen auto’s’

Test Toyota C-HR+ - Smoelt goed, stuurt goed, maar we missen iets

In de vernieuwde Toyota GR Yaris heb je de verbetering zelf in de hand

Opvallend: de MPV herleeft in de VS


