Toyota heeft hybride met stekker

Stopcontact - Foto: ANP
Toyota doet in Japan testen met een hybride-auto waarbij de elektromotor zijn energie thuis uit het stopcontact kan halen. Normaal worden de accu's opgeladen tijdens het rijden door de benzinemotor van energie voorzien.
De nieuwe Plug-in hybride van Toyota kan gewoon in het stopcontact worden ingeplugd. Daarmee krijgen de accu's genoeg energie om korte stadsritten mee te maken. Zo wordt voor de aandrijving helemaal geen benzine meer gebruikt. Toyota claimt dat zo minder fossiele brandstof wordt gebruikt, er minder CO2-uitstoot is en daarom minder vervuiling. "En als de accu's in de daluren worden opgeladen, scheelt het de eigenaar nog geld ook."
Binnenkort zet Toyota in Japan acht Plug-in hybrides in als praktijktestauto's. Daarna staan de Verenigde Staten en Europa op de planning voor het testen van de nieuwe technologie.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.