Toyota C-HR in Europa goed voor één miljoen verkochte exemplaren
De een nog scherper dan de ander
Toyota liet zich begin 2016 van een ongekend speelse kant zien door de destijds gewaagd vormgegeven C-HR te introduceren. Inmiddels zijn we een kleine negen jaar verder en zijn we al even toe aan de tweede generatie C-HR. Dat Toyota goede zaken doet met de C-HR, blijkt wel uit het feit dat in Europa het miljoenste exemplaar is verkocht.
Je leest het goed: Toyota heeft enkel in Europa al één miljoen C-HR's verkocht. Zowel de eerste als huidige C-HR is zo'n 4,36 meter lang. Als je alle C-HR's die Toyota de afgelopen kleine negen jaar in Europa verkocht heeft achter elkaar parkeert, ontstaat er een rij C-HR's van maar liefst 4.360 kilometer.
Tijdens de Autosalon van Genève liet Toyota in 2016 de C-HR zien: een toen nagelnieuwe cross-over op het toen nog kakelverse TNGA-platform. Met de C-HR haakte Toyota in op de toenemende populariteit van cross-overs. Het in 2016 en zeker voor een Toyota zeer gewaagd vormgegeven model was de productieversie van de in 2014 getoonde C-HR Concept, die nauwelijks wilder was. Toyota wist in 2016 als geen ander dat niet iedereen voor het ontwerp zou vallen. Destijds vertelde Toyota-ontwerper Kazuhiko Isawa ons dat "de auto zal polariseren, dat is ook een van de pijlers geweest van het design."
Inmiddels staat er een volledig nieuwe C-HR in de showrooms. De tweede generatie werd in juni gepresenteerd en oogde zo mogelijk nóg excentrieker dan zijn voorganger. De huidige C-HR is er in tegenstelling tot de eerste generatie overigens ook als plug-in hybride.
Sinds de Nederlandse marktintroductie van de eerste C-HR in 2016 zijn er in Nederland ruim 25.000 exemplaren verkocht. In 2018 had de C-HR zijn beste jaar: toen kregen 4.689 stuks een Nederlands kenteken.