Toekomst voor Seat als automerk? 'Kleine EV is te overwegen'
Opties open houden
Hoewel Seat als traditioneel automerk stilletjes lijkt te gaan verdwijnen, wil CEO Wayne Griffiths daar nog niets van weten. Volgens hem zijn er nog gewoon opties om nieuwe modellen met een Seat-badge te introduceren.
Terwijl het losgeweekte Cupra zich steeds meer profileert dankzij allemaal nieuwe (veelal elektrische) modellen blijft de vernieuwing bij Seat uit. Ja, een facelift hier en daar, maar daar is het meeste ook wel mee gezegd. Nieuwe modellen zitten er niet in het vat. De huidige namen blijven aan en daarna lijkt het toch een soort gedaan voor het Seat dat we kennen. Seat lijkt na dit decennium meer te verworden tot een soort mobiliteitsbedrijf dan een traditioneel automerk. Wayne Griffiths, de topman van zowel Cupra als Seat, legt nu volgens persbureau DPA uit dat het echter toch nog niet helemaal uitgesloten is dat er nieuwe elektrische modellen komen met een Seat-badge erop.
Griffiths ziet mogelijk een nieuwe rol voor Seat binnen het Volkswagen-concern. "Het zou in de toekomst de rol kunnen innemen van het betaalbare instapmerk voor elektrische auto’s", aldus Griffiths. Seat onder Skoda? Wie weet. Mocht dat een optie zijn, dan volgens hem wel pas in een volgend stadium. "Hiervoor hebben we een ander elektrisch platform nodig en ook goedkopere batterijen. Dan zou ik graag willen onderzoeken of een kleine elektrische Seat naast Volkswagen en Skoda zinvol is in het portfolio van het concern." Voorlopig blijft het echter nog even wat stilletjes bij Seat en ligt de focus puur op de bestaande brandstofmodellen. "We hebben zeker tot 2035 voordat we geen voertuigen met uitstoot meer kunnen verkopen. En tussen nu en 2035 zullen er veel ontwikkelingen plaatsvinden."