'Stephan Winkelmann vertrekt bij Lamborghini'

CEO zou functie na tien jaar neerleggen

Stephan Winkelmann | Foto: ANP/AFP
Volgens het Britse Autocar neemt Stephan Winkelmann na tien jaar afscheid van zijn functie als Lamborghini-CEO. Werkloos thuiszitten is er niet bij: naar verluidt vertrekt Winkelmann naar Quattro GmbH.

In zijn tien jaar bij Lamborghini is er veel veranderd bij de Italiaanse sportwagenbouwer. De Gallardo Spyder, Murcielago LP640, Huracán en Aventador zijn allemaal geïntroduceerd in de 'Winkelmann-periode', en ook de ontwikkeling van de aanstaande SUV Urus heeft hij meegemaakt.

Al dat werk miste z'n effect op de verkoopcijfers niet. Lamborghini zette verschillende verkooprecords, en de Gallardo groeide met 14.022 exemplaren uit tot één van de succesvolste supercars ooit. Door de introductie van alleen al die auto groeide de jaarlijkse afzet van Lamborghini van 250 naar 2.000 stuks. Naast de Urus heeft Winkelmann ook gewerkt aan de Estoque, een vierdeurs auto die er naar verluidt helaas toch niet komt.

Als Winkelmann inderdaad naar Quattro GmbH vertrekt blijft hij zich met snel spul bezighouden: dit is de Audi-tak die de RS-modellen voortbrengt. Volgens Autocar is zelfs de nieuwe Lambo-topman geen geheim meer, en neemt Stefano Domenicali die taak op zich. Domenicali stond van 2007 tot 2014 aan het hoofd van Ferrari's Formule 1-team, en is daarna in dienst getreden bij Audi.

Lezersreacties (31)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.