Spyker in het verweer tegen General Motors

Spyker C8 Aileron

Spyker heeft vrijdag zijn verweerschrift ingediend voor de aanklacht tegen de Amerikaanse autofabrikant General Motors (GM).

Het bedrijf wil de zaak niet laten vallen, in tegenstelling tot wat GM heeft verzocht. Dat maakte de fabrikant van exclusieve sportwagens maandag bekend.
Spyker dagvaardde GM begin augustus en eist namens Saab 3 miljard dollar schadevergoeding van het Amerikaanse autobedrijf.
Aandeelhouder GM blokkeerde eind vorig jaar de overname van Saab door de Chinese autobedrijven Pang Da en Youngman. Daardoor zou het Amerikaanse concern Saab moedwillig failliet hebben laten gaan. GM wees de klacht in oktober van de hand.

Eigendomssituatie

In het verweer schrijft Spyker dat een overeenkomst met de Chinese partners, in tegenstelling tot wat GM beweerde, geen verandering van de eigendomssituatie betekende voor Saab.
''Het had Saab daarentegen meteen van een geldinjectie kunnen voorzien, waardoor het succesvol had kunnen reorganiseren zonder dat Youngman een aandeel had gekregen in Saab Automobile'', aldus Spyker.

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.