Sportiviteit is aan de orde van de dag in het kleine segment

VZR lease top 1o (17-02-2021)

De A- en B-segmenten van de autobranche, ofwel de stadsauto en de compacte hatchback. Eén ding hebben ze in deze editie gemeen, ze worden steeds sportiever.

Maar liefst acht van de tien auto’s hebben een speciale sportuitvoering. De één noemt het ST-line, de ander R.S.-line of merken kiezen voor de klassieke GT-benaming. Alle namen brengen de sportiefste uitvoering van het model. Veel pk’s, sportieve stoelen en een lage weglegging zodat je als berijder goed door de bochten vliegt. De auto’s die binnen het compacte segment van de VZR Lease Top 10 vallen, hebben een vanaf-prijs van onder de €20.000.

Twee maal familiesucces in compacte segment

Zowel Toyota als Peugeot weet dit maal twee modellen uit hun merkfamilie in de top 10 te krijgen. Toyota doet dat met de keer op keer succesvolle Aygo (4) en de vernieuwde Yaris (7). Dit laatste model heeft dit jaar flink aan zijn imago gewerkt en presenteert zich nu sportiever en comfortabeler dan voorheen. Dit wordt door de zakelijke rijder duidelijk gewaardeerd.

De familie van Peugeot bestaat uit de broertjes 108 en 208. De Peugeot 108 (10) sluit respectievelijk de Lease Top 10 af. Dit model van Peugeot heeft dezelfde techniek als de Aygo en de C1 (8) en beschikt daarom ook over een 7-inch display met Android Auto. Dit maakt het rijden naar locaties gemakkelijk met Google maps als navigatie en je favoriete muziekdienst daarbij op de achtergrond. De nieuwe 208 (2) verdient zijn plaats onder andere door de fraaie i-Cockpit 3D. Die bestaat uit een digitaal instrumentenpaneel, een 10-inch touchscreen en zeven op pianotoetsen lijkende tuimelschakelaars.

De meest gewaardeerde compacte hatchback

We vinden de Opel Corsa (1) boven aan het lijstje. Opel heeft de B-segmenter een metamorfose gegeven. Er is vooral een slag gemaakt op de lijnen van de auto; het is allemaal een stuk sportiever. Opel trekt dit door naar het interieur met gekleurde lijnen op het dashboard en de bekleding. De zakelijke rijder heeft er duidelijk oog voor, met 3.339 registraties is deze Corsa de nummer 1 van deze editie.

De Ford Fiesta (3) en de Renault Clio (5) bevinden zich in dezelfde categorie als de Corsa. Met respectievelijk 2.664 registraties voor de Fiesta en 2.022 registraties voor de Clio zijn ook deze sportief ogende modellen geliefd onder de berijders.

Net even anders dan de rest

De andere stadsauto’s in deze top 10 rollen allemaal uit dezelfde fabriek. Volkswagen en Kia doen het net anders. De Kia Picanto (6) doet zijn naam eer aan en onderscheidt zich door zijn pittige uitstraling. Bij Volkswagen valt de goed verkopende Polo met een vanafprijs van € 20.420,- net buiten deze compacte editie van de Lease Top 10, maar de Up (9) van Volkswagen staat er wel in. Deze kleinste Volkswagen weet met zijn ruimte weer en plek in de top 10 te bemachtigen.

Vereniging Zakelijk Rijders Lease Top 10

#MerkModelTotaalBijtellingUSP
1OpelCorsa3.339€ 115Extra compleet als 120 jaar edition
2Peugeot2082.781€ 123Met de nieuwe Peugeot i-Cockpit 3D
3FordFiesta2.664€ 120ST line X beschikbaar voor de sportieve rijder
4ToyotaAygo2.441€ 80Betrouwbaarste uit zijn klasse
5RenaultClio2.022€ 124Volledig aanpasbaar Easy link-systeem
6KiaPicanto1.789€ 97Jong, vrolijk en stijlvol
7ToyotaYaris1.653€ 122Zowel als benzine en hybrid beschikbaar
8CitroënC11.306€ 83Vrolijk en comfortabel interieur
9VolkswagenUp1.164€ 108Kleinste Volkswagen, groots met ruimte
10Peugeot1081.092€ 81Connectiviteit en personalisatie

Wil je als zakelijke rijder op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen?
Schrijf je dan gratis in bij VZR.