AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Prijsbreker: Geely Beauty Leopard
Het Chinese merk Geely heeft plannen om in 2008 naar Europa te komen. Ze willen het hier gaan maken met een sportauto die minder kost dan een Dacia Logan.
Het Chinese merk Geely heeft plannen om in 2008 naar Europa te komen. Ze willen het hier gaan maken met een sportauto die minder kost dan een Dacia Logan.
Geely is bezig de Beauty Leopard, een compacte coupé, te toetsen aan de Europese veiligheids- en emissie-eisen. Het Chinese merk wil de auto in 2008 in ons werelddeel aan de man brengen. Een exacte prijs is nog niet bekend, maar de basisuitvoering zal minder gaan kosten dan de goedkoopste Dacia Logan.
De Beauty Leopard, die zijn merkwaardige typenaam waarschijnlijk niet meeneemt naar Europa, is in China leverbaar met twee, bij Toyota afkomstige motoren. De eerste is een 1,3-liter met 85 pk en de tweede is een 1,5-liter met 98 pk. De 980 kilo wegende Geely haalt met die sterkste motor zo'n 180 km/u.
Op het moment is de coupé al te koop in onder meer Egypte, Syrië, Cuba en Maleisië. In 2008 moet daar naast Europa ook Noord-Amerika bijkomen. Geely wil in 2015 tweederde van de totale productie exporteren. In 2010 wil het merk een miljoen auto's per jaar verkopen.
Plaats een reactie