Porsche Panamera GTS: steeds zelfverzekerder
Porsche toont op de LA Auto Show de Panamera GTS. Die heeft wat meer pk's is verlaagd en is meer op sportiviteit afgestemd dan de andere Panamera's. Zo wordt de limousine van de familie toch nog een beetje een sportauto. De GTS heeft de turboloze V8 die dertig pk sterker is dan normaal: daarmee komt het totaal op 430 stuks. Het maximale koppel stijgt met 20 Nm naar 520. De sprint van 0 naar 100 km/u gaat in 4,5 seconden en het feest houdt op bij 288 km/u. Als gemiddeld brandstofverbruik wordt 10,9 liter op 100 km opgegeven.
Standaard is de krachtbron gekoppeld aan een PDK-transmissie en het Sport Chrono pakket is eveneens standaard op de GTS. Bijzonder is de 'sound symposer': daarbij gaat een akoestisch kanaal open dat de vibraties tussen de gasklep en het luchtfilter opvangt en doorgeeft an de inzittenden, zodat extra van het geluid kan worden genoten. Ook niet onbelangrijk: de GTS krijgt het extra dikke remsysteem mee van de Turbo.
De GTS is verder voorzien van PASM, het actieve veersysteem van Porsche. De auto ligt een centimeter dichter bij het asfalt dan zijn familieleden en de spoorbreedte voor en achter is een centimeter toegenomen. De Panamera GTS is getooid met 19 inch wielen. Het Dynamic Chassis Control, dat de rolneigingen van de carrosserie onderdrukt, staat op de optielijst.
Je herkent de Panamera GTS aan zijn grotere luchtinlaten aan de voorzijde en de 'viertraps'achtervleugel, die je ook vindt op de Turbo-uitvoeringen. Verder zijn er vele zwarte accenten aan het exterieur en uitlaatpijpen af fabriek al matzwart. In het interieur is onder meer de hemelbekleding van alcantara en zijn er achttienvoudig verstelbare lederen sportstoelen. Als optie kunnen zilverkleurige of rode stiksels worden besteld voor de vloermatten, het dashboard en de veiligheidsgordels.
Vanaf februari staat de Panamera GTS in de showroom voor 155.300 euro. We wensen je veel geluk bij de Oudejaarsloterij.