Porsche ontwikkelt geblazen V12 voor Poetin
De Russische president is van mening dat hij als staatshoofd ook in een Russische auto rondgereden moet worden. Eerder schreven we al hoe Poetin niet bepaald te spreken was over de slee die ZiL hem te bieden had, vandaag hebben we meer informatie over wat het mogelijk wel gaat worden.
Porsche Engineering is volgens de Russische minister van Industrie & Handel ingeschakeld om een 'familie auto's voor hooggeplaatsten' te ontwikkelen. De missie is Project Cortege gedoopt, en zal onder andere bestaan uit een toplimo, een SUV en een personenbus.
Volgens de Russische media is Porsche druk bezig om een geblazen V12 met een vermogen van zo'n 800 pk voor de staatslimo te ontwikkelen. Het blok krijgt een inhoud van 6 tot 6,6 liter. Op meer details zullen we nog even moeten wachten. Naar verluidt, wordt de presidentiële limo in 2017 aan de wereld voorgesteld.
Lees ook

Range Rover Sport krijgt zeer subtiele facelift

Een Volkswagen Golf VR6 kan 30 jaar later van alles zijn omdat er ontzettend veel geknutseld is

40 jaar oude Toyota Land Cruiser krijgt gloednieuwe V6

Brit koopt oude Range Rover als projectauto en ontdekt dan wie beroemde eerste eigenaar was
