Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid onder het mes
Subtopper én topper in beeld
Porsche zit nooit stil. Achter de schermen werkt het hard aan een volledig elektrisch zustermodel van de Macan, maar ook de Cayenne wordt niet vergeten. Die krijgt binnenkort een facelift en op een serie spionagefoto's is de vernieuwde Cayenne Turbo S E-Hybrid al te zien.
De tijd vliegt. De Porsche Cayenne is al sinds 2017 bezig aan zijn derde generatie en dus wordt er in Stuttgart al een tijdje hard nagedacht over een gemoderniseerde versie van de SUV. Op deze foto's is de topuitvoering van de reguliere Cayenne in camouflagepak te zien, de Turbo S E-Hybrid. Die plug-in hybride is voor de 'conventionele' Cayenne de topversie, maar neemt bij de Cayenne Coupé de rol van subtopper op zich. De Cayenne Coupé is er immers ook als oppermachtige Turbo GT. Goed, terug naar de facelift. Er lijkt namelijk toch echt het een en ander te wijzigen.

Porsche Cayenne (facelift)
De vernieuwde Cayenne krijgt namelijk kleinere en vooral plattere koplampen, die op dit exemplaar nog rijkelijk vergezeld worden door misleidend camouflagewerk. Daarbij is de voorbumper van deze Turbo S E-Hybrid hoekiger vormgegeven, al krijgen milder gemotoriseerde Cayennes uiteraard weer subtieler gestileerde exemplaren. Ook wordt het interieur deels herzien. We nemen onder meer een aangepaste middentunnel waar, met daarin een kleine keuzehendel voor de automaat zoals we dat van de 911 kennen. Geen grote keuzeknuppel meer dus voor de Cayenne. Het provisorisch in het dashboard geschroefde infotainmentscherm wijst erop dat ook op dit gebied nieuwigheden worden doorgevoerd.