Ook Tesla vraagt overheidssteun

Tesla S
De merken uit Detroit hebben hun veertien miljard binnen. Nu ziet ook Tesla, de kleine maker van elektrische auto's, zijn kans schoon en vraagt om 350 miljoen dollar.
Tesla verkeert in zwaar weer. Want groen of niet, doordat de consument zijn hand op de knip houdt, kan de schoorsteen daar nog nauwelijks roken. Om de komst van deze nieuwe vierdeurs zeker te stellen, vraagt het merk om 350 miljoen dollar overheidshulp. Anders loopt het model één of twee jaar vertraging op. Dat meldt de Amerikaanse krant Detroit Free Press.
"Als de hulp niet krijgen, moeten we wachten tot de markt zich herstelt voordat we de auto verder kunnen ontwikkelen. Dat kan nog wel twee jaar duren," vertelt Tesla-baas Elon Musk. Het Amerikaanse ministerie van Energie heeft al 25 miljard euro gereserveerd voor de ontwikkeling van groene technologieën; daar hoopt Tesla het gevraagde bedrag vanaf te snoepen. Naast de ontwikkeling van het vierdeurs Model S wil Tesla de steun gaan gebruiken voor de 250 miljoen dollar kostende fabriek in Californië.  
Als de plannen van Tesla lukken, moet die fabriek in 2010 20.000 elektrische sedans per jaar produceren. Als het geld niet doorgaat, is het project vertraagd tot op z'n vroegst 2013.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.