‘Meestal verdienen we meer geld met een SUV dan met een stationwagen’. Als zelfs de Europese baas van Hyundai dat zegt, dan kun je wel raden wat er met de enige overgebleven stationwagen van dit merk gaat gebeuren.
Er zijn de laatste jaren best wat stationwagens bijgekomen, soms ook uit verrassende hoek. We hoeven dus niet te vrezen dat deze carrosserievorm helemaal verdwijnt, maar de stationwagen krijgt wel een hele stevige knauw van de SUV. Dat is wellicht jammer, maar in ieder geval logisch: SUV’s verkopen wereldwijd, stationwagens eigenlijk alleen in Europa.
Dat zegt ook Xavier Martinet, hoofdverantwoordelijke voor Hyundai in Europa, tegen onze zustertitel AutoExpress. “Er is een reden waarom we niet veel over stationwagens praten: de vraag in dit segment is niet aan het groeien. De i30 is bovendien een auto die het traditioneel vooral goed doet in de ‘fleet sales’, waar de prijzen en de winstmarges laag zijn’.
Die i30 is als Wagon de laatste stationwagen die Hyundai nog in het gamma heeft. De huidige generatie bestaat al bijna 10 jaar en is technisch gelieerd aan de Kia Ceed, die zojuist is vervangen door de K4. Als we AutoExpress en Martinet goed begrijpen, hoeven we niet opnieuw op een Hyundai-evenknie van Kia’s stationwagen te rekenen.






