AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Oliver Blume nieuwe topman van Porsche
Productieleider wordt CEO
11
Productiedirecteur Oliver Blume van Porsche wordt de nieuwe topman van het merk, na de benoeming van Porsche-chef Matthias Müller tot bestuursvoorzitter van moederconcern Volkswagen.
Dat maakte Porsche woensdag bekend na een zitting van de raad van toezicht.
Bronnen meldden eerder al dat de benoeming van de 47-jarige Blume tot baas van Porsche vrijwel zeker was. Hij zal per 1 oktober de functie overnemen van Müller die nu nog formeel topman is bij Porsche. Blume is sinds 2013 productiedirecteur bij het bedrijf.
Vorige week vrijdag werd bekend dat Müller is gekozen tot opvolger van de opgestapte Volkswagen-topman Martin Winterkorn. Die trad af vanwege het gesjoemel met dieselemissies. Müller kwam in het najaar van 2010 aan het roer te staan bij de sportwagenbouwer uit Stuttgart.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Nieuws
Porsche jaagt op Chinezen met nóg snellere Taycan
Reportage
Alfons Kirchen vond klapkoplampen van Porsche 928 lelijk en daarom bestelde hij 'm met die van 944
Nieuws
Porsche Cayenne Turbo GT wordt elektrisch: Op naar de 1.000 pk
Porsche 911 Turbo S: tweede hybride 911 is sterkste 911 ooit [+VIDEO]
Nieuws