AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Oldtimertaks levert veel minder op dan begroot

Good Vibrations oldtimer meeting
De nieuwe mrb-regels voor oldtimers die begin dit jaar van kracht werden, leveren de schatkist veel minder op dan de 120 miljoen euro waarop werd gerekend. Er wordt in 2014 nog niet eens een derde van dit bedrag opgehaald.

De gewijzigde regels rondom de mrb voor oldtimers - vrijstelling van mrb werd op 1 januari verschoven van 25 naar 40 jaar - leverde niet alleen veel onrust op in de branche en bij eigenaren van oldtimers, ook de beoogde 120 miljoen euro die de regering dacht op te halen in 2014 wordt bij lange na niet gehaald. Volgens Stichting Autobelangen komt er dit jaar slechts 35 miljoen aan oldtimer-mrb binnen; dat is 29 procent van het begrote bedrag.

Volgens het CBS worden ruim 350.000 oldtimers door de nieuwe regels getroffen. Veel oldtimers zijn sinds de invoering ervan geëxporteerd, geschorst of van lpg omgebouwd naar benzine, omdat de mrb op die brandstof lager is dan op lpg.

Lezersreacties (104)

Reageren
Sub-reacties inklappen
Anoniem
Anoniem
  • 0
Joh, heel apart....

Zolang het op papier maar goed staat, dan is de begroting gedekt. Dan maakt het niet meer uit of het nou daadwerkelijk binnenkomt, of niet.
Audijzer
Audijzer
  • 0
Na de accijnsverhoging weer een misrekening. Het lijkt er steeds meer op dat belastingverhogingen op automobiliteit elastischer worden en er dus naar verhouding meer mensen gewoon afhaken. Is de koe dan nu echt uitgemolken?
Mercedes SEL
Mercedes SEL
  • 0
Dat was te verwachten!

Het rare is dat ze de smoes milieu gebruiken.

Volgens mij is LPG milieu vriendelijker is als benzine, en helemaal als diesel.
Wat in dit geval de motorrijtuigenbelasting van een auto op diesel ook goedkoper is dan op LPG.

Gekker dan dit kan echt niet.
Jammer, jammer, jammer
BillytheKid
BillytheKid
  • 0
Goh, wat vreemd zeg. Zeker niet ingecalculeerd dat mensen toch hun lpg-installatie uitbouwen cq de gesloopt/uitgevoerd wordt. En maar blijven beweren dat de inkomsten accijns brandstofverkoop niet lager is uitgevallen dan berekend.

Yeah right....... Ondertussen scooter ik maar lekker verder. Zelfs goedkoper dan een Panda op gas :P .
Anoniem
Anoniem
  • 0
Tja hé hé!! Dat kon ik ze vorig jaar al wel vertellen. Veel mensen hebben bvb hun jaren '80 Benz naar de schoothoop gebracht. Maar daar hoef je toch niet voor gestudeerd te hebben om dat al vooruit te voorspellen.

De benzine stadions aan de grens gaan over de kop en levert niets extra's op de oldtimertaks levert veel minder op, en zo zijn er nog wel wat zaken die niets meer opleveren. Lang leven dit kabinet!!
gasser
gasser
  • 0
En dan de economische verliespost niet meegerekend van de branche die voor een deel de nek is omgedraaid. Ik weet ook wel dat de regeling steeds meer werd gebruikt op een manier zoals die niet was bedoeld. Maar een wat nettere overgangsregeling was beter op zijn plaats geweest. Eigenlijk was de vorige verandering al goed genoeg (auto's na 1986 zouden alleen de brandstof toeslag gaan betalen), en die zou op termijn waarschijnlijk op meer hebben opgeleverd.
Ivanov
Ivanov
  • 0
Tja, A. Brouwer zegt het al. Als in eerste instantie de cijfertjes maar kloppen, ook al werken ze met aannames, dan is het goed. Hoeveel er dan werkelijk binnenkomt is een probleem voor het jaar erop.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik heb dankbaar geprofiteerd van dit fiasco, door in 2014 een oldtimer op LPG te kopen, waarvan de vraagprijs in vergelijking met 2 jaar geleden met 8.000 gedaald is. Van dat geld kan ik de (aanzienlijke) wegenbelasting betalen tot de auto in 2020 40 jaar wordt.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Als de begroting maar klopt......
Anoniem
Anoniem
  • 0
Cijfers liegen niet, maar leugenaars cijferen wel. Een bekend probleem. Wat me wel verbaasd is het feit dat hobby's blijkbaar geen geld mogen kosten. Dat zegt ook wat over de hobbyisten natuurlijk.
M120
M120
  • 0
@Mijn VW doet het nog steeds

je verwoordt mijn gedachten perfect !!
C Hoog
C Hoog
  • 0
Tjah, was natuurlijk te verwachten dat dit lager zou gaan uitvallen omdat de meeste mensen de auto de deur uitdoen of schorsen. Op zich was dit toch ook de bedoeling, al die oude dieseltjes werden misbruikt om belastingvrij te rijden. Zeker in de steden zorgde deze auto's voor nogal wat vervuiling, als je even bij het stoplicht staat en 2 van die oude mercedessen komen voorbij rijden was het echt even de neus dichthouden. Ben blij dat dat nu een stuk minder is. Vervelend voor hobbyisten die echt van de oude auto's hielden, maar wel terecht lijkt me.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Minus de gigantische commissie-kosten; administratie-kosten; zendtijd; onrust; malversaties; bureaucratie, enz:
de netto,netto - opbrengst is nul komma nul plus een hoop ellende.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Zijn wij als gewone mensen nou zo slim, of is die regering nou zo dom?
Dit kon vrijwel iedere burger je van tevoren al vertellen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Wie wil nou elke jaar zijn auto terugkopen van de fiscus? Niemand toch? Want als je een NewTimer (MB Diesel) hebt met een restwaarde van euro 1500,- en je moet elke jaar euro 1800,- aan MRB betalen, dan weet je het wel.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Gek ik kon mijn bericht niet met euro teken versturen, vandaar!
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Mercedes SEL,

Hoe krom ik het belastingstelsel (en deze maatregel) ook vindt, ik denk toch dat men kan spreken van een milieu voordeel. Of dat het het waard is, heeft natuurlijk ieder zijn mening over.
Dat LPG schoner is dan benzine klopt natuurlijk wel, maar hoe schoon is het verbranden van LPG als je een oude bak rijdt die 1 op 3 doet. Als zo iemand door deze regelgeving uitwijkt naar een modernere auto die bijvoorbeeld 1 op 15 op diesel loopt (want het zal ook wel een grote auto zijn) dan is dat toch beter. Dat was wel het doel, de oldtimer bezitter die er zeer veel mee rijdt ontmoedigen.
En het feit dat de oude diesels ontmoedigd zijn scheelt wel degelijk in het milieu.

In dit geval moet je ook niet denken in zaken als dat de aarde minder snel opwarmt enzo. Maar gewoon dat de lucht kwaliteit in steden verbetert. En dan helpt het gigantisch als er niet iedere dag met een oude diesel gereden wordt. Ook de milieuzones voor het bedrijfsleven helpt hierbij, hoe vervelend het ook is.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Voor mij is 'n echte oldtimer toch 'n auto van voor 1980! En die zijn al bijna weer belasting vrij. Die 2 jaartjes dat je belasting moet betalen als je 'n auto uit bvb '76 heb, is ook wel te overbruggen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Zelf heb ik mijn oldtimer diesel terreinwagen kunnen verkopen zonder verlies, omdat het gewoon een redelijk zeldzame Landcruiser was, en tevens nog voorzien was van grijs kenteken waardoor een ondernemer/zzp-er hem alsnog betaalbaar kan rijden.
J M 1
J M 1
  • 0
De bedragen op het geheel omtrent autobelastingen in vergelijk met wat de opheffing van de oldtimervrijstelling zou opleveren was al marginaal. Nu blijkt het dus minder op te leveren dan oorspronkelijk begroot.

Henk Lantaarnpaal zag het aan komen, maar de heren in Den Haag en hun assistenten in de rekenkamer met MSc. Econometrie/Economie zaten er volledig naast. Dit was een windowdressing exercitie. Niet meer, niet minder. De enige die de dupe zijn geworden zijn de liefhebbers van auto's die niet in aanmerking kwamen van de vrijstelling of overgangsregeling. En laten we de onderhoudsbranche niet vergeten en diens toeleveranciers.

Het feit dat alleen de accijnzen (naast btw dus) op de brandstoffen al kostendekkend is voor het gehele wegennet toont alleen maar aan wat deze hele situatie werkelijk inhoudt: inkomens-herverdeling. Wie in ons land tankt betaald dus al netjes voor het gebruik van ons wegennet.

Het is schokkend dat ons land in handen is van dit niveau onbekwaamheid.
CarFan
CarFan
  • 0
Maar gelukkig hebben door deze noodzakelijke maatregelen, ternauwernood de mensheid kunnen behoeden voor de opwarming van de aarde. We kunnen opgelucht ademhalen. Bedankt!
peugeot gek
peugeot gek
  • 0
Is dit nog nieuws? Kan je ja op 2 vingers uittellen.
Net zoals de accijns verhoging die op papier veel opleverd.

Gelukkig kunnen de duitsers het ook:
http://www.l1.nl/nieuws/266256-nederlanders-mijden-duitsland-door-tol

Maarja , terugdraaien gaat niet gebeuren om gezichtsverlies te voorkomen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@RolMaarDoor, dat kun je niet zo maar beslissen. Ik had dus een van de laatste originele Landcruisers, die was uit '83, maar van de modelserie die sinds 1960 is gemaakt. Gewoon een iconische auto, en dat merkte je ook wel aan de reacties als je met dat ding op de weg was, altijd positieve reacties (zelfs van de Defender rijders ) altijd leuk.

Verder heb ik nu nog een oud sportwagentje uit 1985. Tja Japans en vierkant, staat voor zeker niet iedereen als een typische oldtimer te boek. Maar ik heb dit jaar nog geen andere van hetzelfde type op de weg gezien, behalve degene die ik bewust heb opgezocht vanwege het clubwereldje.
B Ende
B Ende
  • 0
Dit bericht maakt twee dingen duidelijk:
-De overheid heeft werkelijk geen idee wat zich buiten het binnenhof afspeelt;
-Meer dan de helft van de actieve oldtimers werd om belastingvoordeel bereden en is meteen verkocht of zelfs geëxporteerd toen het voordeel over was.
Waarbij in veel gevallen er ook geen andere keuze was, omdat er heel wat mensen waren die zich op andere wijze geen auto meer konden permitteren en die nu dus weer op de fiets of het OV zijn aangewezen.
Dan weet je meteen waar al die files gebleven zijn...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Zover mij bekend heeft de Stichting Autobelangen helemaal geen inzicht in de systemen van de belastingdienst en kan derhalve een dergelijke uitspraak helemaal niet doen.

Een paar quotes om de titel van dit artikel hadden op zijn minst op zijn plaats geweest. Ik vind het overigens ook opmerkelijk dat vrijwel alle reageerders hier een dergelijk bericht maar direct voor waar aannemen.
Baerd
Baerd
  • 0
@GEpower

Ik ken genoeg mensen die om deze regeling hun LPG-installatie uit hun 2+ ton wegende amerikaan hebben laten uitbouwen en nu gewoon verder rijden op benzine, omdat ze toch graag hun amerikaan willen houden en de extra kosten van benzine niet opweegt tegen de wegenbelasting van een 2+ton wegende auto op LPG, ook al rijdt de auto 1:5.

Dus er zijn genoeg gevallen waarbij de regeling juist een nadelig effect heeft op milieu.
Bovendien zou dit nadeel van het milieu mijns inziens moeten worden gecompenseerd uit de accijnzen op benzine/lpg/diesel.
Baerd
Baerd
  • 0
@Kiroileva

Op BNR nieuwsradio heb ik overigens vanochtend een interview gehoord met een woordvoerder van Stichting Autobelangen waarin ze hun onderzoekswijze hebben toegelicht:

Ze hebben bij RdW een lijst opgevraagd van alle geregistreerde oldtimers en die vergeleken met een lijst van voordat de nieuwe regeling bekend is gemaakt.
Benzai
Benzai
  • 0
Mijn Scirocco uit 1988 zou vorige jaar wegenbelastingvrij worden. En dan veranderen ze de regels NET voor mijn auto 25 jaar oud was... Ja fuck.

Dus wat heb ik gedaan? Auto afgemeld en wacht lekker tot ie WEL in aanmerking komt voor wegenbelastingvrijstelling. Hij blijft lekker in de garage staan, geen rooie cent krijgen ze van me!!
Anoniem
Anoniem
  • 0
Tsja, inderdaad niet vreemd, zoals de meesten hierboven al opmerken. Reken daarbij nog het verlies aan inkomsten, en erger nog aan banen, bij de olditmerbedrijven en deze actie heeft een totaal negatief resultaat. Niet zo goed gedaan 'Den Haag'.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Baerd, ja dat is vervelend voor de mensen met de oude Amerikanen, en ze zijn inderdaad vervuilender zonder LPG. Maar hoeveel rijden die ermee? Het gaat natuurlijk om diegene die de auto veel gebruiken, dat wordt ontmoedigd.
Zo kan een oude Amerikaan minder vervuilend zijn dan een nieuw Japans naaimachinetje, als er met die oude bak maar 1000km gereden wordt in het jaar, en met dat nieuwe zuinige autootje 50.000km.
Ken Barbie
Ken Barbie
  • 0
Zoveel teleurstelling en verlies aan vertrouwen onder de achterban voor een schamele 35 mln euro. Sukkels.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@GEpower,
Je heb wel gelijk, maar ik trek voor mijzelf de grens bij 1980. Omdat je in 'n oldtimer nog moet werken om bvb te parkeren vind ik. En auto's uit de jaren '80 zijn toch al weer 'n stuk moderner, dus voor mij nog niet oldtimer genoeg.

En het zijn idd iconische auto's, die Landcruisers waar jij het over heb. Mijn voorkeur gaat bij 'n oldtimer sowieso uit naar iconische auto's. De Eend, Kever, Mini, Vw T1 en T2 En ga zo maar door, je kent ze wel!
Dikke Diesel
Dikke Diesel
  • 0
Domme overheid ( welke natuurlijk wel effe bestaat uit door ons gekozen personen cq bijna iedereeen kent wel iemand die voor de overheid werkt ) , autorijden is een dure noodzaak aan het worden ipv plezier beleven. Behalve dat de vaste lasten al zo stevig zijn kun je beter ook geen boetes vangen.......

Vooral de bedragen voor de kleinere overtredingen kan menig student een week boodschappen van doen, tis oneerlijk en dient geen enkel nuttig doel. Waarom toch? in veel andere landen is het leven ook prima, luxe en best veilig zonder dat mensen compleet leeglopen door de heilige koe....Beste regering luistert u eigenlijk wel eens echt naar wat mensen graag willen? U denkt waarschijnlijk alleen aan miljarden voor uw eigen departement, met oogkleppen op wel wetende dat inmiddels steeds meer mensen echt in de shit raken.

De auto is vaak een minder slecht alternatief geworden omdat het OV al helemaal onbetaalbaar is!

Tja en oldtimers......die mensen hebben vaak echt wel wat over....
Anoniem
Anoniem
  • 0
Je kunt bij auto's ouder dan 15 jaar de auto ongestraft een aantal periode in een jaar schorsen, zolang elke schorsing telkens een maand lang duurt. Het tarief voor schorsen is 24 EUR.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Conform het duurzamheidsbeginsel is iedere 5 jaar een nieuwe 'schone' aygo of whatever kopen, heel wat vervuilender dan een auto 30 jaar of langer op de weg houden
http://www.dichtbij.nl/amsterdam-centrum/lifestyle/auto-en-motor/artikel/3436 116/oldtimer-stallen-of-.aspx
Anoniem
Anoniem
  • 0
In de politiek en bij de roverheid werken veel volstrekt incompetente prutsers. Dat deze verkiezingen in verkiezingen uit steun van een substantieel aantal kiezers blijven houden, zegt veel over deze hordes geretardeerde zombies. Volledig geïndoctrineerd door "onderwijs" en massamedia en niet (meer) in staat om zelf na te denken.
Baerd
Baerd
  • 0
@GEpower
De Amerikaan rijders die ik ken, rijden zo'n 5000-8000 km per jaar met hun amerikaan.
uitgaande van een verbruik van 1:5 (al rijdt een jaren 80 caprice 1:8), is dat 1000-1600 liter benzine per jaar. Verschil literprijs lpg vs benzine is zo'n 90 cent, dus deze mensen zijn 900 - 1500 euro meer kwijt aan benzine tov lpg.
Wegenbelasting van een 2+ ton wegende auto op lpg gaat al snel boven de 2400 euro per jaar kosten.
Natuurlijk betalen deze Amerikaan rijders nu wel 120 euro per jaar aan wegenbelasting voor hun benzine-oldtimer, maar is het verbruik van zo'n auto op benzine iets gunstiger dan op lpg.

Afhankelijk van de auto ligt het omslag punt pas bij zo'n 10.000 km.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Toevallig van het weekend op een meeting van Amerikaanse klassiekers gestaan. Enorm veel mensen gesproken die of LPG hebben uitgebouwd of een V8 diesel hebben ingebouwd of gaan inbouwen. We hebben dit allemaal kunnen voorspellen. Ontzettend zonde dat een markt waar veel geld in rond gaat zo om zeep geholpen moet worden. Heel veel moois is jamme genoeg al naar het buitenland verdwenen. Vanaf volgend jaar is mijn TR gelukkig weer MRB vrij!
Anoniem
Anoniem
  • 0
De overheid heeft geld nodig en laat veel mensen een offer brengen. En dan blijkt nu dat dat niet eens het gewenste resultaat geeft. Oftewel de burger wordt zonder goede reden gewoon getreiterd. En het geld is nog steeds nodig, dus straks verzinnen ze weer wat anders waarmee ons plezier bedorven wordt, met wederom de onzekerheid of het überhaupt wat oplevert. Fijn kabinet...
volvopaatje
volvopaatje
  • 0
Echte -hobby- oldtimers rijden niet op LPG en al die ouwe importdiesels uit Duitsland mogen zo weer terug. Als dit gebruik niet was bedacht door "slimmeriken" was die oldtimer-taks er nooit gekomen.
Alle voordelige regelingen, belasting, verzekering, waren bedoeld voor incidenteel hobbymatig rijden. Maar er zijn altijd figuren die voor een dubbeltje op de eerst rang willen zitten. Waardoor velen nu niet op rozen maar op de blaren zitten. De echte hobbyisten in mijn omgeving hebben geen last...
En veel van die "oude sterren" zie ik gelukkig niet meer voor mijn schone diesel rijden, waar ik 135 euro per maand voor betaal....
Anoniem
Anoniem
  • 0
Het heeft heel wat opgeleverd:
- minder btw op verzekeringsinkomen
- minder btw op onderdelen
- voorraden opgeruimd en bedrijven failliet
- minder clubdagen, minder inkomsten op zondag bij aansluitende locaties
- extra kosten mn door auto extra van rechts, auto uitgebrand, enz...
- minder inkomsten bij bedrijven als carrosserie en spuiter
- minder inkomsten bij de pomp
- lpg inbouwstations failliet
- aantal ww-uitkeringen neemt toe

Mensen het heeft heel wat opgeleverd.
Het bewijs dat we een ongelooflijk domme regering hebben!

Oh nee, dat neem ik terug. Graag een onderzoek instellen wat het hen persoonlijk heeft opgeleverd want ik kan me goed voorstellen dat een invulling in een ministerspost als deze ergens zelf flink aan heeft verdiend.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Aha, dus volgend jaar de MRB fors omhoog, of de accijnzen (oh nee, die dingen sowiezo al omhoog natuurlijk). Ik vind het toch jammer dat ik waarschijnlijk straks Überhaupt niet eens meer durf te overwegen ooit nog groter dan B-segment te gaan rijden, alleen al door hoogte van MRB en brandstofprijzen...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Dankzij onze nieuwe medelanders die o.a. Den Haag vervuilen met belastingvrije diesels en daar honderdduizenden kilometers mee rijden worden de échte autoliefhebbers genaaid. In dat milieu zijn dit soort auto's heel populair, want goedkoop. Overigens een regel die nog niet zo lang bestaat. Dat is gezien door de fietsende ambtenaren die op weg naar hun 'werk' dit lijdzaam aanzagen. Daar valt wat te halen.... Jammer voor de mensen die oldtimers hebben voor hun hobby.
In vrijwel heel Europa is na 30 jaar vrijstelling voor de belasting. Waarom hier 40 jaar? Milieu? Waanzin! Wordt er alleen maar weer bijgesleept want dat ligt goed bij de politici. Mijn Mercedes-Benz 190E automaat van 1984 heeft katalysator en milieustiker 4, goed om in alle steden in Duitsland te rijden. Als milieu de reden zou zijn had men veel beter de APK regels kunnen aanscherpen voor bepaalde categorieën. Er wordt overigens een rechtszaak aangespannen i.v.m. schenden van diverse Europeesche regels en wetten.
Homanoman
Homanoman
  • 0
Helemaal terecht dat ook de oudere auto's ook wegenbelasting gaan betalen. Het is toch van de zotte dat iedereen die extreem zuinig en milieuonbelastend rijdt geen wegenbelasting betaalt en diegene die in onzuinige, stinkende en milieubelastende auto's rijden ook niet. En dan bedoel ik met name de oude diesels en benzinemotoren. Iedereen die een "normale" auto heeft moet wel wegenbelasting betalen. Een regeling zo scheef als de toren van pisa.
Op zich ben ik niet tegen een vrijstelling voor oldtimers maar dan wel voor die oldtimers die als oldtimer zijn gekocht en zo worden behandeld. Maar de massa die massaal stinkende diesels uit Duitsland hebben geïmporteerd om maar "goedkoop" te rijden hebben de regeling voor de echte oldtimerliefhebber de das omgedaan.
volvopaatje
volvopaatje
  • 0
@Hans Peters: Minder inkomstenlijst. Onderbouwd met feiten of onderbuikgevoel? Bijvoorbeeld: Minder Clubdagen... Van al die ouwe diesel-rijders zeker....Mh
Dan vind ik het verhaal van @Homanoman bijvoorbeeld, heel wat realistischer...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Mijn wagen zit in de overgangsregeling. Ik mag in december, januari en februari niet rijden.
Drie maanden stilstaan is niet goed voor een oldtimer.
Bedankt voor deze onpraktische regeling.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Zou meneer (K)Wiebes nu ook volhouden, dat het volgens zijn berekeningen toch echt allemaal anders is?
Wheels and Chrome
Wheels and Chrome
  • 0
Stel dat het om 1000 mrb euro per auto gaat, dan hebben we het over 35.000 auto's die samen die 35 miljoen hebben opgebracht.

Veel erger is het verlies aan waarde van veel, zo niet al deze auto's. Een goede nette oldtimer/klassieker/oude auto (noem het wat je wilt) diesel is plots erg duur in gebruik geworden, een LPG auto ook. De lange periode van onzekerheid heeft voor verdamping van meer dan de helft van de waarde van deze auto's gezorgd, dat is veel meer dan die 35 miljoen, het betreft ook zo'n beetje elke auto met bouwjaar 1970-1987 omdat ook benzine auto's argwanend werden bekeken. Of die waardes van deze voertuigen voor dit hele gedoe reëel waren laten we maar even in het midden. Het is er wel voor neergelegd bij aanschaf.

Laten ze dit effect op de economie ook eens menemen in hun cijfers..... sukkels zijn het!
Het is toch nooit goed
Het is toch nooit goed
  • 0
Ofwel moeten ze zien dat de opbrengsten 3 keer zo hoog worden, ofwel het tarief keer 3 en maximaal 360 euro per jaar met het kwarttarief. Het kan toch zo simpel.

Verder lees ik veel reacties, over wat en wie een echte oldtimer liefhebber is. Knap dat jullie dat vinden en voor een ander bepalen of zij zich een oldtimerliefhebber mogen noemen. Beetje hypocriet als je het mij vraagt...

Het enige wat zou moeten tellen hierbij, is het gebruik. Immers is de MRB ingesteld om onderhoud aan wegen te bekostigen. Rijdt iemand nooit, dan slijt de weg niet, zou die nauwelijks iets hoeven te betalen. Maak je 50.000 per jaar, tik dan maar af ook. Net als het verschil tussen zuinig en onzuinig.

Zelf vind ik het niets, deze regeling. Ik kom aan nog geen 1.500 km per jaar, maar in dec. – febr. mag ik de weg niet op. Alsof het dan altijd slecht weer is, dat bepaal ik graag zelf. Maar goed, wij in Nederland zijn erg goed in het verzinnen van regels op regels die gemaakt zijn voor de regels…
Anoniem
Anoniem
  • 0
Wat zitten jullie toch allemaal op dat millieu. Ik zie elke dag op de tv oorlogen vooral in het midden oosten waar gebouwen olievoorraden autobanden wrakken en ga zo maar door in de brand staan. Vliegtuigen uit de lucht worden geschoten en uitbranden. Due druppel die wij in dit kleine landje door een oldtimer extra co2 uit spugen is helemaal niets vergeleken bij dat. Geloof me milieu is maffia groene maffia hoe krijg ik jou geld in mijn zak dat is milieu. Dan heb ik het nog niet eens over de derde wereld waar al het vuil verbrandt word en ze met onze oude diesels gewoon doorrijden en de vele tweetakt scooters en drie wielers. Zeker nooit in India geweest.
RobG
RobG
  • 0
@homanoman
Het hoeft allemaal niet zo zwart-wit. Ik zie ook wel in dat de roetende Benzen van 1985 waar flink mee gereden werd (woon-werk verkeer) eigenlijk belast zouden moeten worden, maar de mate waarop alles is gegaan is schandalig. Als een olifant in een porseleinkast. Daarnaast zijn er veel 'onschuldige slachtoffers' gevallen. Zo vind ik dat een hobbywagentje waar je af en toe eens in het weekend mee gereden wordt best belastingvrij mag zijn.

Maar goed, de algemene oplossing is natuurlijk gewoon het totaal afschaffen van de mrb, voor iedereen. Als vervanging kan er een km heffing komen. Wel zo eerlijk, de gebruiker betaalt dan. Gebruik belasten is beter dan bezit belasten.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik rij +/- 5 maand op jaarbasis in de rondte met mijn Youngtimer.

Dat doe ik op LPG. En dat zijn 12000 km op jaarbasis. Samen met de kosten van schorsen kost me dat 400 EUR belasting per jaar. Voor benzine zou dat +/- 250 EUR geweest zijn.

De brandstofbesparing is +/- 950 EUR. De meerkosten zijn 150 EUR. Het verschil mag ik in mijn broekzak houden. De auto gebruik ik voornamelijk voor de hobby.

Denk dat heel veel mensen (te vroeg) hun LPG installatie uit hun old timer hebben laten halen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Hoe kan dat nou hé, als iedereen z'n LPG tank laat verwijderen of zijn auto laat slopen / exporteren.
Jaak van Waeg
Jaak van Waeg
  • 0
Wij vlamingen lachen in het vuistje.Eerst kwamen die hollanders onze oude mercedesssen voor zot geld opkopen,hebben ze er LPG ingebouwd en nu kopen we ze terug aan een kwart van de prijs toen.
En onze tankstations aan de grens doen gouden zaken.
Hopelijk kunnen we dat binnenkort overdoen met 40 jaar oude rotzooi die we zelfs aan afrikanen niet meer kunnen slijten.
Anoniem
Anoniem
  • 0
35 miljoen, dit kan nog een beetje meer worden, omdat de belastingdienst (zoals te verwachten) achterloopt op dit onderwerp.

Maar waar weer niet op ingegaan wordt is de keerzijde voor de branche. De faillissementen, de werklozen (ww uitkering), de misgelopen btw opbrengsten, het waardeverlies voor alle oldtimers.

Het wordt tijd dat die (k)wiebes de kwalen van de gek frans ongedaan maakt.

Frans heeft altijd beweert dat ie met handen en voeten gebonden was aan het regeerakkoord. maar fransje had gewoon moeten vertellen. beste kabinet, u kunt wel willen, maar dit kost het land geld!
AZlobinski
AZlobinski
  • 0
Als men als overheid, die zogenaamd aan het milieu doet wat in werkelijkheid alleen maar een centen kwestie is, nu een had verteld dat mensen die hun voertuig op LPG laten rijden de voordelen ervan zouden kunnen hebben, had men veel meer kunnen verdienen en het milieu vaart er dan ook nog een beter mee.
Vooral in een tijd dat er crisis heerst, was dat een opstekers voor de LPG inbouwers die zo meer werk hadden, en meer belastingen konden afdragen. Nu verkrijgt men dat mensen hun Gas installatie uitbouwen en de LPG inbouw stations dicht maken i.v.m. geen werk meer.
Ja, die overheid denkt echt wel na hoor. Men gaat er van uit dat het "gewone volk "alleen maar boeren zijn.
Echter dat er economen in het gewone volk rond lopen zoals de huisvrouw bijvoorbeeld die wekelijks haar financieel plaatje rond moet hebben en dat ook nog voor elkaar krijgt of echte economen die weten hoe het moet.
Tja, de Overheid laat zich niet inspireren door "het Volk". Daar is men te trots en te neer kijkend voor
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik ga aan het eind van de maand ook mijn Midasje schorsen. Die zou nu onder het 1/4 tarief moeten gaan vallen, maar ik begreep dat het alleen maar geldt voor auto's van 88 of ouder. Belachelijk, ik rijd nauwelijks met deze auto en dan mag ik de komende 15 jaar het volle tarief gaan betalen? Ik denk het niet, dus hij gaat een paar jaar de schuur in voor wat groot sleutelwerk. Had ook tussen de ritten door gekund, maar het wordt me allemaal wat te duur.
Ook jammer dan voor de verzekeraar, want de verzekering wordt ook opgezegd. En natuurlijk geen kosten voor onderhoud en APK, dus die Wiebes gaat weer wat centen mislopen. Deze regering maakt meer kapot dan je lief is.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Was wel te verwachten maar op de lange termijn weer nieuwe generatie autoliefhebbers, die niet beter weet dan dat er moet worden betaald voor een oldtimer.

Dat krijg je in een land waar alles tot in de puntjes moet zijn geregeld.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Dat was te verwachten maar de boeven in Den Haag plukken ons zo leeg ja toch grt peer
Anoniem
Anoniem
  • 0
Het ging bij deze belasting verzwaring niet om de extra belasting inkomsten, maar om het terug dringen van de luchtvervuiling door deze oude auto's.
Vooral oude diesels zijn extreem smerig. en als ze dan ook nog gewoon voor woonwerk verkeer worden gebruikt, vergt dat duizenden doden, mensen die eerder sterven door de vuile lucht.

Dus als deze auto's in de garage gekoesterd worden, ipv op de weg, is dat net de bedoeling.
Anoniem
Anoniem
  • 0
er zijn er zoveel die hun oltimer gebruiken voor hobby moeten die dan gestraft worden ,dat vindt ik belachelijk
r v t
r v t
  • 0
Alles is al wel gezegd, het ging inderdaad om de begroting niet de werkelijkheid. Dus theoriemensen komen met een theoretische begroting en willen dat in de praktijk brengen. Hier kon je op wachten maar dat het 1/3e oplevert is wel schokkend..

Wel erg dat sommige mensen hier zo ver heen zijn dat ze anderen hun pleziertje/hobby niet gunnen. Oldtimers jonger dan 30 jaar gingen al belasting betalen net als andere landen. En de oldtimers die vrij waren gesteld betaalden alsnog de lpg/diesel toeslag door de wet van Vliet. Als je het extra onderhoud meerekent ben je even duur uit als een gewone auto. Kunnen we dan ook stoppen met voetbal evenementen en beveiligingen en de olympische spelen etc? is ook hobby.. onee dat doet dan weer te zeer..
Krap
Krap
  • 0
LOL! Da's de tweede keer dat de roverheid struikelt over haar melkkoetje.
Maluch
Maluch
  • 0
Er komt inderdaad minder wegenbelasting binnen van die oude auto's , maar vergeten wordt dat de eigenaren daarvan wél vervoer nodig hebben en dus waarschijnlijk een jongere auto hebben aangeschaft. Auto's worden steeds maar zwaarder dus waarschijnlijk tóch een meeropbrengst ??
r v t
r v t
  • 0
Maak je liever druk om het feit dat de autobelastingen, bpm en accijns al zo hoog zijn, ipv mekaar t daglicht in de ogen niet te gunnen..
Anoniem
Anoniem
  • 0
Let op.. de reactie zal nu als volgt zijn van het kabinet: De regeling oldtimers ging niet om het geld voordeel maar over het milieuvoordeel die behaald is.. er rijden nu minder vervuilende oude auto's rond......
tja en met die dooddoener hebben zij gelijk en wij niet...

En wij kunnen ons beter druk maken dat de autobelasting en BPM en accijns steeds hoger worden dat er diverse kleinere ondernemers kopje onder gaan en dat wij als particuliere auto koper het moeten doen met auto's met een veel te kleine motor en dat we daar gewoon geen vrije keuze meer in hebben. en waarom ??
Anoniem
Anoniem
  • 0
Zo gaat het altijd in Nederland; de problemen volledig uit de hand laten lopen en dan de srekker eruit.
Het misbruik aanpakken vind ik prima maar niet iedereen, voorbeeld het grijze kenteken.
Over diesels gesproken ,een 190d uit 1985 is veel schoner dan een 320 cdi uit 2002 zonder roetfilter,
moet je zien wat daar uitkomt als die zijn 200 pk aanspreekt !
Tip LPG in Belgie 46 cent.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Wie kan er nu rekenen?
Zoek maar eens op wat de overheid dit jaar al aan staatsleningen heeft moeten ophalen, om de enorme tekorten te financieren.
Tekorten die ontstaan omdat er veel te weinig binnenkomt. Alles wat kapot gaat, betaalt zijn belastingschulden niet meer, alle werknemers brengen geen loonbelasting meer binnen, maar kosten wel WW.
Enzovoort, enzovoort.
Dit is een van de kleine probleempjes, en ze liggen niet wakker van een oldtimer meer of minder in Den Haag!
High Fidelity
High Fidelity
  • 0
Helaas levert het nog steeds geld op, dus waarom ermee stoppen?
Wel raar dat geld milieu problemen kan oplossen. Volgens mij zou dat op een andere manier moeten. Geld lost milieu problemen net zo min op als een fietsbel.
Homanoman
Homanoman
  • 0
@RobG:
Op zich ben ik het met je eens hoor. Maar niet wat dat rekening rijden betreft. Het principe erachter vind ik wel goed (betalen per kilometer) maar de uitvoering ervan wordt één groot drama. Er is nog geen enkel groot automatiseringsproces bij de overheid geslaagd de afgelopen 15 jaar en goedkoop wordt zo'n systeem al helemaal niet. Dit weerhoudt mij een voorstander van rekeningrijden te zijn.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Verstuurd in april 2013 aan secretariaat van Dhr. Weekers (aangepaste versie)

Geachte lezer,

Persoonlijk ben ik een oldtimer liefhebber, en heb een in concoursstaat verkerende oldtimer waar ik in de zomer mee rijd.
Met deze nieuwe regeling is mijn geliefde oldtimer waar ik zoveel tijd en geld in heb gestoken niets meer waard.
En met mij, zoveel anderen.
Mijn vraag is dan ook, hebben jullie wel bekeken wat het onderhoud en de reparaties van deze auto's jullie op termijn opleveren in de staatskas? (En dan heb ik het nog niet over de opbrengsten uit brandstofverkoop).
Dit ten opzichte van de mensen die hun verlies nemen en een moderne, zuinigere auto zullen aanschaffen (wat overigens ook weer milieu-onvriendelijk is, gezien deze vaak nieuw zijn), en wat dit oplevert?

Los van dit alles zijn door dit initiatief, jullie direct verantwoordelijk voor kapitaalvernietiging van de burger en het op de fles laten gaan van talrijke ondernemingen die hier goede omzetten door genereren.
Anoniem
Anoniem
  • 0
En de reactie was: (aangepaste versie)

Geachte heer,

Hieronder volgt een reactie op uw e-mail, waarin u vraagt of er gekeken is naar de opbrengst op termijn voor de staatskas inzake onderhoud en reparaties van oldtimers op lpg. U uit uw ongenoegen over de nieuwe regeling voor oldtimers.

Wij danken u voor de moeite die u heeft genomen om uw opmerkingen onder de aandacht te brengen. Wij hebben uw e-mail ter informatie doorgestuurd naar het ministerie van Financiën. Tevens kunnen wij u de volgende informatie geven.

In het Regeerakkoord was voorgesteld blablabla..

Het gaat hier om voorgenomen beleid. Als de Tweede Kamer hiermee akkoord gaat zal dit voorstel worden uitgewerkt in een wetsvoorstel dat op Prinsjesdag wordt ingediend.

Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.


Geïnformeerd.. Geïnformeerd...
Er wordt niet ingegaan op de vragen, en heb nooit duidelijk antwoord gekregen op een van de vragen.
Waarschijnlijk omdat er nooit iets berekend is.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Nu hebben ze 35 miljoen opgehaald maar kijk eens naar de schade in de branche. Bedrijven die falliet zijn gegaan, werkgelegenheid, etc. Dit zal hoger zijn dan de opbrengst van 35 miljoen. Het werkt door bij de toeleveranciers. Het midden oosten is blij met al die goede oude mercedesen die met verlies verkocht zijn. Kapitaal vernietiging. Vernietiging van Werkgelegenheid. Ja de melkkoe begint droog te staan. Hoe lang accepteerde de Nederlander dit nog?
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Baerd

Ik had al wel zo'n vermoeden dat ze de openbare gegevens van het kentekenregister zouden hebben gebruikt. Uit deze gegevens kan inderdaad een vergelijking worden getrokken van het aantal geregistreerde klassiekers en ook van de wisselingen van brandstofsoort. Maar wat men niet kan bepalen is hoeveel van de wagens op enig moment geschorst zijn. En daar zit volgens mij ook een heel belangrijk onderdeel van de feitelijke opbrengsten. De impact daarvan kan dus hooguit geschat worden.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik heb mijn cadillac uit 1975 moeten verkopen, 300 euro per maand wegenbelasting voor 3000 km per jaar is ook mij te gortig.Wel met duizenden euro's verlies verkocht, maar alsnog goedkoper dan een jaar wegenbelasting.
Deze auto heeft trouwens standaard een katalysator aan boord, iemand nog gehoord over oldtimers met katalysatoren ivm met een uitzonderingsregeling?
Ik rij nu in het rond met een Citta Gilera 2-takt uit 1985, dit was vroeger dus ook een oldtimer😊.afgewerkte olie erin voor de smering en hoppa, rijden! Milieu ammehoela; dit is de nieuwe melkkoe.
volvopaatje
volvopaatje
  • 0
Ik ben een liefhebber van de echte oldtimers. En daar gaat het al fout. Maar : Wat me nog meer steekt is de belastingregeling voor nieuwe, zogenaamd zuinige hybrydeauto s : geen bpm en geen mrb bij heel lage uitstoot OP PAPIER. Complete leugens. En veel te weinig bijtelling. Zelfs bij 25 % benadert het het loon in natura nog niet eens. We worden rondom belazerd... Daar moet heel rijdend Nederland voor bloeden. En niet alleen de oudjes...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Goeie genade, wie had dat gedacht? Zijn het nu al de joh?-is niet waar?-serieus?-meenjedatnou? weken?
Ik hoop dat het Weekdier zich nog eens omdraait in zijn graf. Bedankt, ***!

Als autoliefhebber gaat en ging me het enorm aan het hart. Wat is de volgende stap?
De Koek85
De Koek85
  • 0
die graaiers in Den Haag krijgen het toch wel links of recht voor mekaar om ons liefhebbers uit te kleden.. een politiek machtsmisbruik.. gevormd door klojos die we zelf niet gekozen hebben maar door partijen die gezamenlijk net genoeg stemmen hebben om de grotere gekozen partijen weg te bonjouren omdat die alleen maar ruzie hebben met elkaar.. echt onvoorstelbaar hoe de linkse politiek alsnog hun zin krijgen...
nielswrx
nielswrx
  • 0
De regering is duidelijk geen liefhebber... maar dat wisten we allang! Het enige wat telt is geld! Geld die we vervolgens aan andere dingen uit kunnen geven, of apart kunnen leggen. Want stel je eens voor dat ons ambtstermijn afloopt, moeten we wel zorgen dat ons wachtgeld de komende 5 jaar zeker is gesteld!!
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Caddy deville
Persoonlijk denk ik dat een auto uit 1975 tot 2015 schorsen voor jou het goedkoopste was geweest. Vanaf 40 jaar sowieso belastingvrij namelijk. Maar goed dat is achteraf praten.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Coen,
Inderdaad, was een optie geweest, ware het niet dat je dan twee jaar stalling had moeten hebben.
korte tijd kon wel, maar als de grijze en groene bak er door moeten hebben we een probleempje.😢
komt wel goed, volgend jaar gaan we voor een 76'er kijken, een sedan de ville met astroroof en full options, eventueel uit Amerika importen.
Tenminste, als de regels dan niet alweer veranderd zijn!😭
echt frans
echt frans
  • 0
daar in den haag zijn ze het roer helemaal kwijt en vooruit kijken kunnen ze nog geen dag, maar ja je hebt wel gestudeerd, maar de praktijk is toch anders.
Pere Fouettard
Pere Fouettard
  • 0
En dan geeft men het met die schatting alleen nog maar over de tegenvallende motorrijtuigenbelastinginkomsten. Opmerkelijk bovendien dat men het nu alleen maar over de belastingcenten heeft en niet over hoeveel hert milieu ert al bij gebaat zou zijn. Want formeel was het niet omwille van de schatkist, maar "vanuit milieuoverwegingen" (regeerakkoord Rutte-2 blz, 38).
Over de schade bij de gedupeerde klassiekerbezitters en bij de vele bedrijven die met de oldtimersector verbonden zijn (die bovendien nu ook geen of amper belasting meer afdragen zoals btw en vennootschapsbelasting), zwijgt men om de fiscale gevolgen niet nóg negatiever te presenteren, al zou dat voor een eerlijk beeld wel moeten. Want het kabinet propageert liever rozengeur en maneschijn en als dat kan door voor de bühne bepaalde aspecten niet mee te wegen, gebeurt dat.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Valt het niemand op dat dit cijfers van de belangenvereniging zijn? Natuurlijk leveren de "classics" zelf geen 120 miljoen extra op. Maar alle auto's die gesloopt en geexporteerd zijn worden grotendeels door iets anders vervangen waar wel mrb voor wordt betaald. Persoonlijk vind ik het goed dat voor alle nep-classics geen voordeel meer te halen is. Natuurlijk heel jammer voor de wel bijzondere auto's van 25 tot 40 jaar, maar er moeten altijd goeden lijden voor het misbruik van anderen. Dat is met alle wetten en regels zo, dus ook bij de mrb.
Klone
Klone
  • 0
@ Ppep,
Jij concludeert dat een hobby kennelijk geen geld mag kosten maar die conclusie is volledig fout. Het mag wel degelijk geldt kosten en ook voor mij kostte het geld. Het onderhoud van mijn oldtimer was vele male duurder dan van mijn Skoda Fabia. Ook de totale kosten waren duurder. 1 op 8 op LPG vs 1 op 12 op LPG scheelt nog al. En als het kwarttarief ook voor mij zou gelden en ik wel door mocht rijden in de winter, dan had ik dat kwarttarief ook betaald. Echter, ik ga niet €120 per maand betalen voor een LPG auto (omdat er dus geen G3 installatie in zat). Veel aan onderhoud, brandstof en belasting betalen gaat hem echt niet worden. En velen denken zo met mij.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Milieu is geen item. Mijn uit Californië totaal gerestaureerde Jeep Wrangler uit Februari 1988 had ik willen ombouwen naar gas. Rijdt niet zoveel en helemaal geen terrein deze auto mag oud worden. Hij is twee maanden te jong om in de overgangsregeling mee te mogen doen.

Maar sinds de plannen van dit kabinet...........katalysator verwijderd, rvs uitlaatspruitstuk gemonteerd, dikke weber carburateur, egr klep en complete emission control verwijderd want hij komt zo feilloos door de keuring.
Blaken doet hij nu door de uitlaat en...........dik 20 Pk erbij en een hoop fun want nu ik zo veel moet betalen interesseert me dat ook niets meer en wil ik voor iedere euro die ik betaal er 200% uithalen.
En dat dat de 4.2 6 in lijn keurig en vrij schoon op gas kan draaien !!!!! knap gedaan van deze regering.
Wroet
Wroet
  • 0
Het is heel jammer voor die 350.000 oldtimers en hun eigenaren, maar ik geloof wel dat de regeling zijn doel gehaald heeft.
Namelijk het dagelijkse verkeer met belastingvrije stinkende auto's afschaffen.
Dat dit een neveneffect heeft op de liefhebbers is jammer, maar ik geloof dat een liefhebber er best een paar tientjes voor over heeft om een jaartje in zijn oldtimer te kunnen rijden.

Ik moet nu zelf ook belasting betalen voor mijn motorfiets, maar ik betaal die 29 euro graag als dat betekent dat die stinkende mercedessen van de weg af zijn.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ik laat me toch verleiden om me (weer) in deze discussie te mengen...

De regeling raakt ook mij en toch heb ik er vrede mee zoals deze er nu is.
Dat hij minder opbrengt als begroot ka natuurlijk niet verassend worden genoemd!
Ik hoop echter niet dat dit leidt tot aanscherping van de huidige wetgeving om alsnog de beoogde centen binnen te halen.

Ik heb dan ook grote problemen met die organisatie die maar blijft protesteren wat uiteindelijk averechts kan gaan werken en er helemaal geen uitzonderingen meer mogelijk zijn.
De dagelijkse oude diesels zijn inmiddels al uit het land verdwenen, dus voor wie wordt er nog geprotesteerd? Geef het op!
Anoniem
Anoniem
  • 0
Het had misschien 'n betere oplossing geweest als ze hadden gezegd, Oldtimers met origineel NL-kenteken zijn met 30 jaar belasting vrij en ingevoerde auto's moeten belasting betalen tot ze 40 jaar of zelfs 45 jaar zijn, om belasting vrij te worden.

Dan kan je als eigenaar zelf bepalen of die 'n oude auto neemt met of zonder belasting. En het invoeren van bvb oude Mercedessen loont dan ook niet meer. Zo blijft het voor de echte oldtimer liefhebber 'n leuke hobby en voor de profiteurs is er geen lol meer aan. Het is voor 'n oldtimer liefhebber toch het mooiste om 'n auto te hebben met origineel NL-kenteken... Althans dat vind ik in elk geval.
Anoniem
Anoniem
  • 0
je kan het ook anders bekijken, ze wilden idd een hoop centen die ze ervoor niet hadden, Doel is ergens toch bereikt,
nu hebben ze extra centen die ze al niet hadden en zijn een hoop auto's van straat die ernstig vervuilde.

nu staat er een hoop stil, dus een mooi museum beginnen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Tsja, voor mijn hobby auto, een hele nette audi quattro van 27 jaar oud, blijf ik nu ook maar gewoon 600E per jaar belasting betalen. En dat alleen om er af en toe even lekker mee te touren of in de winter door de sneeuw te rijden. De rest van het jaar maak ik dankbaar gebruik van mijn leaseauto met tankpas of de NS business card. Ik baal er wel van dat ik dit niet wist toen ik de auto 10 jaar terug kocht; toen had ik het idee om hem als oldtimer te gebruiken (zoals ik nu doe) maar dan belastingvrij. Een quattro in jan-feb-dec niet op de weg laten is natuurlijk debiel. Maar dat slaat wel een gat van ruim 600E per jaar in mijn begroting.

Dat ze al die stinkdiesels hebben weggepest, prima. Daar ergerde ik me ook ondersteboven aan, mensen die een auto voor dagelijks gebruik willen maar geen belasting willen betalen voor de slijtage van de wegen waarop ze rijden. Maar als je voor je hobbyklassieker met een andere auto voor dagelijks gebruik veel moet betalen, vind ik dat niet eerlijk.
J 79
J 79
  • 0
1: mensen die zeggen dat het wel iets heeft opgeleverd, geven een onzinnig argument. Er is een begroting gemaakt en nu blijkt daar niets van te kloppen. Een gegeven dat overigens voor die tijd al is aangegeven. Het plan is mislukt en dan heb ik het nog niet over de failliete bedrijven, werkloosheid en emotionele ontevredenheid.
2: De reageerders die aangeven die auto's tenminste van de weg zijn...Lees het artikel (ook in de vk) en deze auto's rijden nog gewoon, maar dan bij de buren....Hiermee ontkracht de overheid tevens haar eigen milieu-overweging...het milieu schiet hier (nauwelijks) iets mee op!
Blue Lagoon
Blue Lagoon
  • 0
Goh, wat raar??, wie had dat nou durven denken?, minder inkomsten?? Joh echt?? ;-), maarja de woordvoerders in Den Haag zullen wel zeggen dat het misbruik van de oldtimer regeling nu succesvol is opgelost, en het milieu gered is!, Het was natuurlijk NIET om het geld te doen!!! das logisch toch?? (not!!),
tja je kon er op wachten dat het misbruik vroeg of laat aangepakt zou worden, en een echte oldtimer liefhebber rijdt toch het liefst bij warm en droog weer, dus in principe klopt de nieuwe regeling (helaas??) wel, alhoewel een zachtere/ nettere overgang voor bestaande situaties " netter" was geweest, maar aangezien we al gestemd hebben, heeft men ons toch niet nodig, maar waar ik me wel zorgen over maak, is waar gaat men nu het tekort mee "ophalen" ??? Iemand enig idee?
popolitie
popolitie
  • 0
puur gedaan voor het geld, dat valt dus zwaar tegen, voordelen voor het milieu ??? laat me niet lachen, elke maand maakt China RUIM 1.000.000 nieuwe auto's, om dat te compenseren moeten we dus elk jaar 12 miljoen auto's naar de sloop brengen (volgens mij hebben we niet eens 12 miljoen auto's in NL) 10% van alle Chinezen hebben nu een auto, verwacht wordt dat dit doorgaat tot ongeveer 50% van alle Chinezen een auto hebben. Al zou de rest van de wereld over 20 jaar, in 1 dag alle auto's naar de sloop brengen, zou dit slechts een druppel op de gloeiende plaat zijn voor het milieu. Maar afijn ik hoop dat ze veel plezier hebben aan die 120 miljoen, die kan gelijk naar Defensie, dan kunnen die weer (bijna) 2 straaljagers kopen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ben jaren lang VVD lid geweest en er op gestemd. Inmiddels bedankt en bij de ps verkiezingen stem ik ook niet
meer op deze partij. Alleen al vanwege de lijstrekster in Noord Holland Elisabeth Post.
Rutte heeft alle liberale waarden verkwanseld bij dit kabinet. Dan noem ik btw verhoging accijnzen brandstof en genotmiddelen. Arme slijters, tankhouders in grensstreek. Voor hen komt straks weer wat hoop met die Duitse tol.
Een tweede punt is die oldtimerregeling. Dit is ook weer een voorbeeld dat de totaal doorgeschoten milieu maffia
ook bij de VVD haar zin heeft gekregen.

Juist die oldtimers geven de wegen wat afwisseling van al die vreselijke
volkomen gelijke modellen. Dan noen ik bvb de C1, Aygo en 107 welke je in iedere hoek en straat ziet. Verder irriteert
mij die doorgeschoten belastingregels voor (plug in) hybride auto's deze plug in auto's worden meestal niet opgeladen.
Pere Fouettard
Pere Fouettard
  • 0
Wroet (2 sept.), de regeling heeft zijn doel helemaal niet gehaald. Het doel was niet mensen hun (vaak verrassend schone) oldtimer afpakken, maar ordinair geld binnengraaien. En de tarieven zijn niet een paar tientjes, maar voor sommigen een of twee hele maandsalarissen.

Het is hetzelfde als een kabinet dat voor de jaarwisseling aankondigt dat auto's van voor de jaarwisseling nog 5 jaar lang onder de gunstige huidige bijtellingsregeling vallen. Jij koopt nog net voor de jaarwisseling een nieuwe auto met het oog op die belofte en kort na de jaarwisseling wordt die belofte alsnog weer ingetrokken.
Dat is hetzelfde als met de oldtimertaks is gedaan, meteen al nadat een nieuwe regeling van kracht werd.

Zogenaamd "uit milieuoverwegingen" (lees: we plakken er een milieukopje op, want het is NIET "vanwege milieudoelstellingen". Milieudoelstellingen zijn nooit geformuleerd. Kan ook niet als je tegelijk de schoonste brandstof de hoogste accijnsverhoging oplegt.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Ze hebben hun doel bereikt in Den Haag. Zij zien s'middags op een terrasje geen stinkende rokende dieselpluimen van de ook nog merendeel slecht uitziende oldies voor hen voorbij gaan, omdat het ja goedkoop rijden is. 40.000 diesels zijn in het land getroffen door deze maatregel, en ja wat is 120 euro voor 9 maanden plezier voor een echte oldtimeriefhebber in een oldie met een heuze benzinemotor. Op zich een goede maatregel, die uiteindelijk meer kosten dan baten met zich mee brengt. Aan de andere kant is deze maatregel goed voor de echte liefhebbers, nu weer genieten op straat naar de mooie oldies, die voorbij komen, en met veel liefde behandeld worden.
Pere Fouettard
Pere Fouettard
  • 0
De lucht is er geen sikkepit schoner op geworden. Of heb jij meetgegevens, die ook nog eens die extra belasting, die niet aan milieu wordt besteed, rechtvaardigen?

Rijd jij stiekem een zwaar vervuilende, nog altijd onbelaste bromfiets, stook je allesbranders en ga je op vliegvakantie met fiscaal goedkoop gehouden kerosine.

Of juich jij consequent ook de recente brandstofdaccijnsverhogingen - de zwaarste op de schoonste brandstof (lpg)! - van harte toe? En het afschaffen van de gunstigste fiscale bijtelling, ondanls dat het kabinet had beloofd dat auto's van voor 2014 nog vijf jaar ongemoeid zouden blijven (zoals het kabinet ook beloftes brak t.a.v. de oldtimervrijstelling driekwart jaar nadat net een nieuwe regeling was ingevoerd)? Want dan moet je consequent blijven.

Mark Ruttes privé-Saab is volgens RDW-gegevens vervuilender dan mijn dubbel zo oude klassieker waarvan geen cijfers zijn geregistreerd, maar ik dat wel bij elke apk kan aflezen op het apparaat dat de uitstoot meet.