Nog één keer Ferrari GG50
Nog één keer de Ferrari GG50, de door Giorgietto Giugiaro ontworpen versie van de 612 Scaglietti. In de buurt van Turijn is er trouwens tijdens de Winterspelen een tentoonstelling gewijd aan Giugiaro.
In oktober werd in Tokio de Ferrari GG50 onthuld, een ontwerpstudie van Giorgietto Giugiaro, ter ere van het feit dat hij vijftig jaar actief is als automobielontwerper. Uiteraard nam hij de auto ook mee naar de tentoonstelling in Detroit, waar Italdesign een ereplaatsje kreeg in de 'aankomsthal' van Cobo Hall.
Wie het gebouw, waar de North American International Auto Show wordt gehouden, betreedt of hem weer verlaat, kan de prachtige Ferraristudie gewoon niet missen. De GG50 is gespoten in rood mica, dezelfde kleur die gebruikt is voor de Alfa Brera Concept car, die vier jaar geleden in Genève zijn debuut maakte. Zijn geweldige ontwerp wordt nog eens extra genuanceerd door de vlakke koplampen met richtingaanwijzers en de verticale luchtinlaten.
Giugiaro kreeg het idee om ter gelegenheid van zijn jubileum een Ferrari te maken in september 2004 op de Salon in Parijs, toen hij sprak met Ferrari-baas Luca di Montezemolo. Die gaf aan dat het dan wel een ontwerp moest worden op basis van de 612 Scaglietti 12-cilinder. Giugiaro kreeg meteen twee opdrachten mee: de auto moest in de traditie van Ferrari zijn en er bovendien compact uitzien. Giugiaro starrte zijn project een jaar geleden door het maken van een potloodschets, ofwel een rendering.Ook Fabrizio Giugiaro, één van de twee zoons van Giorgietto gebruikt die methode nog steeds voor de eerste ontwerpen van nieuwe modellen, waarna de tekening wordt omgezet in een mathematische schets om er uiteindelijk op de computer een 3D-beeld van de creëren in de schaal 1:1 in het Virtual Reality Design Center van Italdesign. In juni was er een prototype rijklaar.
Tentoonstelling tijdens de Winterspelen
Giugiaro maakte in September 1955 zijn debuut in de wereld van automobielontwerpers. In 1959 werd hij gehuurd door Bertone als hoofd van de stylingafdeling en in 1965 ging hij naar Ghia. In 1968 opende hij zijn eigen Carrozzeria in Moncalieri bij Turijn: Studi Italiani Realizzazione Prototipi en werkte nauw samen met Volkswagen. Zo zijn de Passat, de Scirocco en de Golf uit 1973/74 van zijn hand en ook de Fiat Panda en de Fiat Punto.
Later werd het bedrijf omgedoopt tot Italdesign-Giugiaro S.p.A., ofwel ItalDesign. Giugiaro tekende ook de BMW 3200 CS, de Alfa Giulia GT, de Maserati Ghibili, de De Tomaso Mangusta, de Maserati Quattroporte en de BMW M1. Ook de Volvo Safety Concept Car (2001) en het research prototype van de Bugatti Veyron, de EB 118 (1998) en de Lexus GS (1993) zijn van Giugiaro. Voor wie naar de Olympische winterspelen in Turijn gaat, is het misschien leuk te weten dat in het historische Forte di Fenestrelle een expositie is genaamd Design Giugiaro.