AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Nieuwe Volkswagen Jetta is los
135
De Volkswagen Jetta wordt deze week onthuld. Dit zijn de eerste beelden, die op het internet beland zijn.
De nieuwe Volkswagen Jetta debuteert op de Amerikaanse markt en wordt net als het huidige model in Mexico geproduceerd. Toch is er een groot verschil met de Jetta zoals we die nu kennen. De nieuwe Jetta deelt minder techniek met de Golf en gaat meer zijn eigen weg binnen het VW-gamma. Met de Jetta mikt Volkswagen vooral op de Amerikaanse markt. Overigens komt er boven de nieuwe Jetta nog een grotere sedan, de auto die nu nog als New Midsize Sedan bekendstaat. Die is puur voor Noord-Amerika onwikkeld, de nieuwe Jetta komt ook onze kant op.
De compacte coupé van Volkswagen die begin dit jaar op Detroit stond, was feitelijk al een tweedeurs Jetta. Als de nieuwe Jetta in 2011 in de Nederlandse showrooms belandt, bestaat het motorengamma uit een 105 pk sterke 1.2 TSI, een 1.4 TSI met 122 pk en 160 pk en de 1.6 TDI (105 pk) en 2.0 TDI (140 pk) komen ook in actie. De topmotor is de 2.0 TSI met 200 pk. Met een lengte van 4,64 meter, een hoogte van 1,45 meter en een breedte van 1,78 meter is hij forser dan de huidige Jetta.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Als de Volkswagen Jetta in Europa nog bestond, was dit de nieuwe
Nieuws
De nieuwste Volkswagen Jetta heeft een ‘booskijker’ als in de jaren 90
Achtergrond
Zo veel exemplaren van de Volkswagen Jetta I en II zijn er nog in Nederland
Nieuws
Volkswagen Jetta (1980) - In het Wild
Op Zoek Naar