
Nieuwe Mercedes-Benz Citan beter te zien
Ook als T-klasse?
De nieuwe Mercedes-Benz Citan is weer eens testend op de openbare weg opgedoken. Deze keer is de auto gelukkig minder stevig ingepakt dan de vorige keer en dus zien we wat meer van de Duitse Renault Kangoo-broer.
Renault trok een kleine maand geleden het doek van de gloednieuwe Kangoo en dat is van groot belang voor de volgende Mercedes-Benz Citan. De auto die we hier nog gecamoufleerd rond zien gaan, is in feite namelijk die Kangoo. Pak de Fransman erbij, bedenk er een Mercedes-neusje op en je hebt grofweg de nieuwe Citan voor je. Dat de neus nu wat minder goed ingepakt is, maakt extra duidelijk hoe het eruit gaat zien. De vorm van de koplampen is goed zichtbaar en het lijkt erop dat de Citan aan de voorkant vooral wel wat weg heeft van de B-klasse. Ook de achterlichten laten zich nu voorzichtig zien en die ogen een stukje compacter dan nu het geval is.
Renault Kangoo
Dat de Citan in feite een Kangoo is, is goed nieuws voor de liefhebbers van elektrische busjes. De Kangoo verschijnt namelijk ook weer als ZE en onlangs vernamen we we dat ook de Mercedes een volledig elektrische variant krijgt. Dat is nieuw voor de Citan. Ook nieuw is de aparte naam voor de personenversie. Mercedes-Benz kondigde afgelopen zomer de T-klasse aan. We zetten erop in dat dat de luxe personenversie van de Citan is. Dan volgt-ie dezelfde nomenclatuur als grotere broers Vito en V-klasse. We verwachten de onthulling van de Citan vroeg in het nieuwe jaar. De marktintroductie laat nog zeker tot de zomer op zich wachten. De T-klasse volgt pas begin 2022.
Had je deze auto's al gezien?
Lezersreacties (16)
Reageren





In LCV-land is het nogal gebruikelijk om hetzelfde model onder verschillende merkbenamingen te lanceren. Mercedes merkt een vraag bij haar bestaande klanten naar een compacte LCV / ludospace, wenst die klanten te bedienen (zodat exclusieve klanten niet helemaal naar de concurrenten overlopen), zonder dat ze voor die aantallen gigantische investeringen moeten doen. Voor dat typisch cliënteel is het belangrijker om met één merk of zelfs één dealer te kunnen werken, dan de gedachte dat men met een 'te dure' Kangoo rondrijdt. Bij particuliere klanten in dit segment ligt dat anders, maar dat is niet de doelgroep.


Die Mercedes koplampen + ster kan iedereen er wel bij denken.





.
Er zal toch wel een markt voor zijn; of het nu imago is of wat anders, het omvormen of zelfs rebatchen moet toch wel een meerwaarde bieden.



.
.
Helemaal feest wordt het als de Vag-groep er bij pakt. Dat zijn allemaal uitgemolken producten. Seat VW , Skoda en Audi tot aan de A4