Nieuwe Ford Focus bezoekt Nederlandse middenstand

Ford Focus in Nederland (foto: Martin Groen)
De officiële marktintroductie laat nog op zich wachten, maar de Ford-ingenieurs rijden inmiddels al flink wat kilometers met preproductie-exemplaren. Zodoende kon Martin Groen op een bedrijventerrein in Eindhoven al kennismaken met een Focus 'in het wild'.
Martin mailt ons: "Gisteren spotte ik de nieuwe Ford Focus bij het boodschappen doen in Eindhoven. Ik besloot de auto een tijdje te volgen, en uiteindelijk parkeerde de testrijder bij een automaterialenzaak. Daar heb ik wat foto's van de auto gemaakt". Kijk, dat soort assertiviteit waarderen wij hier op de redactie nou! Want gepoetst en glimmend op een draaiplateautje kan het er leuk uitzien, een echt oordeel kun je pas vellen als de auto in het straatbeeld opduikt.
Ford onthulde de Focus in januari van dit jaar al op de NAIAS in Detroit. Het publieksdebuut van de Wagon volgde op de Autosalon van Genève (maart). We moeten echter nog wachten tot begin volgend jaar voor we de Focus bij de dealers kunnen verwelkomen. Voor eind dit jaar staan eerst nog de C-Max en Grand C-Max op het programma.
De vernieuwde Focus wordt net als de Fiesta een 'wereldauto', die op verschillende continenten op de markt komt. De auto profiteert van de nieuwe Ecoboost-motoren. De basismotor heeft een inhoud van 1,6 liter, de topversie is de ST met 2,0-liter turbomotor. Die heeft een vermogen van 240 pk, een concept-car voor die auto pronkt op de Autosalon van Parijs. De Focus heeft de beschikking over voorzieningen als MyFord, Fords eigen variant op iDrive.

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (90)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.