Mugen neemt Honda Civic sedan onder handen

Honda Civic Mugen 2013
Hij bestaat wel degelijk, maar in Europa moeten wij het toch zonder een sedanversie van de huidige Civic doen. De tuner Mugen, kind aan huis bij Honda, heeft wat pittige kruiden over het sedannetje gestrooid.

Onze Civic is een net-even-andere versie van Honda's C-segmenter dan die in de rest van de wereld te koop is. In de Verenigde Staten en Japan heeft-ie een geheel andere voor- en achterzijde. Daar is naast een coupé-uitvoering ook een sedanversie op de markt. Huistuner en race-afdeling Mugen, in het leven geroepen door de zoon van Honda-oprichter Soichiro Honda, heeft die laatste van wat uiterlijke opsmuk voorzien.

We zien een Civic uitgevoerd in de Mugen-typerende witte kleur. De sedan krijgt een andere bumperpartij aan de voorzijde en een inzitstukje in de grille. Side-skirts ontbreken uiteraard niet en aan de achterkant wordt een difusser gemonteerd. Mugen zou Mugen niet zijn als het geen spoiler op de achterklep zou plakken, vandaar dat we die dan ook op het Civic-kontje vinden. Vanzelfsprekend wordt de auto een beetje omlaag gedrukt, speciale Mugen-wielen zijn in diverse stijlen te bestellen. Op aanvraag monteren de technici van Mugen een aangepast uitlaatsysteem onder je Civic, maar wat dit geintje moet kosten en of het nog invloed heeft op de prestaties van de Japanner is nog onbekend.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.