Moeder Mercedes-Benz somberder over verkopen door chipschaarste
Verwachtingen omlaag
Daimler, het moederbedrijf van Mercedes-Benz, verwacht ook in de tweede helft van dit jaar last te houden van chiptekorten. Daardoor zullen er dit jaar minder Mercedessen worden verkocht dan het Duitse concern aanvankelijk had verwacht.
In een rapport over het tweede kwartaal voorspelt Daimler dit jaar even veel personenauto's van het merk Mercedes-Benz te verkopen als in 2020. Eerder rekende de autofabrikant er nog op aanzienlijk meer auto's af te leveren dan in het coronajaar.
Vrijwel alle grote automerken hebben dit jaar al de productie moeten afschalen omdat ze niet genoeg halfgeleiders konden bemachtigen. Door de coronapandemie moesten veel mensen voor thuiswerk in rap tempo elektronica aanschaffen en werden servers en telecomnetwerken intensiever gebruikt. Voor al die technologie zijn chips nodig, waardoor schaarste ontstond.
De tegenvallende verwachtingen voor de autoverkoop zijn niet direct slecht nieuws voor Daimler. Zo zette het bedrijf in op de luxere versies van zijn auto's en kon het hogere prijzen rekenen.
In het tweede kwartaal boekte het concern een omzet van 43,5 miljard euro, een stijging van 44 procent ten opzichte van het tweede kwartaal vorig jaar. Daarop boekte het bedrijf een nettowinst van 3,7 miljard euro, tegenover een verlies van 1,9 miljard euro een jaar eerder.
Eerder liet ook BMW zich al somber uit over het chiptekort.
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Mercedes-Benz A-klasse 150 Classic Airco NAP APK 06-2026
- 2007
- 154.078 km

Mercedes-Benz CLA 250 e Business Solution AMG Limited / Panoramadak / Camera / Sfeerverlichting / CarPlay / 18'' / Navigatie / Stoelverwarming / DAB / Cruise Control
- 2021
- 66.827 km

Mercedes-Benz B-klasse 200 AUT APK 03-2026 Airco Panodak Leder
- 2007
- 246.078 km
Lees ook

Mercedes-Benz Sprinter 4x4 Overland - Camper op de brug

Test Mercedes-Benz GLS 450d - 1.100 km door Duitsland denderen op 1 tank diesel

Bij de Mercedes-Benz CLA moet je goed op de deurgrepen letten – Back to basics

‘Mercedes-AMG schrapt veel viercilinders om nieuwe geluidsnormen EU’

