Mitsubishi wil Amerikanen aan de diesel
Detroit lijkt dit jaar in de ban van de diesel. Zo gaat Audi volgens de geruchten een R8 V12 TDI Concept onthullen, maar ook Mitsubishi doet vrolijk met de dieseltrend mee met de onthulling van de Concept RA.
De Concept RA heeft een 2,2-liter turbodiesel onder de kap, goed voor 204 pk en 420 Nm koppel. Deze krachtbron zit ook in de Concept ZT, de studie van een grote sedan die de Japanners in Tokyo lieten zien.
Mitsubishi hoopt dat de Amerikanen zijn gecharmeerd van het sportieve karakter van de diesel en het lage brandstofverbruik. Al eerder toonde Mitsubishi in Europa een concept car met een 1,8-liter diesel van die nieuwe generatie, een krachtbron die over twee jaar in de Lancer leverbaar wordt.
De auto staat op een aluminium space frame en ook vele delen van de carrosserie zijn van dit lichtgewicht materiaal. Verder is er een transmissie met een dubbele koppeling (SST) en is er een systeem dat zorgt voor actieve besturing en demping. Dat wordt ook al gebruikt op de nieuwe Lancer Evo X.
Het is nog even wachten op meer informatie en beeld: de officiële afbeelding die u hier ziet, belandde voortijdig op het internet.
PRIVATE LEASE Mitsubishi
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

'Navigatieweergave in display van mijn Mitsubishi Colt werkt niet en dat is non-conforme levering'

Ze zijn niet mooi en uit de gratie maar daardoor kun je nu wel voor €3.000 lente vieren

Wie schudt deze Mitsubishi Galant wakker? - Liefhebber gezocht

Aan deze jaren 70-coupés zie je waarom Japanse merken kopieergedrag verweten werd




