Minder winst voor FCA

Balen

Fiat 500

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) heeft in de eerste drie maanden last gehad van moeizame marktomstandigheden. Het Italiaans-Amerikaanse bedrijf heeft minder auto's verkocht en zette daardoor ook een lagere omzet in de boeken. Omdat de winstmarge ook daalde, ging de aangepaste nettowinst met bijna de helft omlaag.

Fiat Chrysler Automobiles had het met name in Azië zwaar met een afname van de verkopen met bijna een derde. China, de belangrijkste markt van die regio, zette daar de toon. In Europa en Noord-Amerika ging het wat beter. Verder had het luxemerk Maserati het nog altijd moeilijk. De verkopen daalden daar met een derde.

De totale omzet kwam uit op 24,5 miljard euro, tegen 25,7 miljard in de eerste drie maanden van 2018. De aangepaste nettowinst bedroeg 570 miljoen euro. Dat was een jaar eerder nog 963 miljoen euro.

Lezersreacties (35)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.