MGB GT herleeft in Icon concept
SAIC, de Chinese eigenaar van MG, presenteert op de autobeurs van Peking een opvallende concept car: de Icon, geïnspireerd op de good old MGB GT.
Het is voor SAIC natuurlijk lekker grutten in de rijke historie van MG maar de vergelijking met de MGB GT zal eerder op marketinggronden zijn gebaseerd dan op realiteit. De Icon heeft in onze ogen meer weg van een Nissan Juke dan van de Engelse klassieker. De Icon concept car is een compacte SUV die op hetzelfde platform staat als MG5 en de Roewe 350, de auto zou in 2014 op de Chinese markt moeten verschijnen.
De aandrijving van de Icon wordt verzorgd door een 1,5-liter viercilinder turbomotor van 135 pk, een eigen product van de Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC). Die is gekoppeld aan een handgeschakelde zesbak of een bak met dubbele koppeling, eveneens met zes verzetten. Het studiemodel heeft vier losse stoelen, de achterste twee kunnen plat gelegd worden waardoor een strakke laadvloer ontstaat. Een B-stijl ontbreekt en de twee achterste portieren zijn van het type 'suicide doors', die je ook vind op de Mazda RX-8.
De MG Icon concept car maakt z'n debuut op de autoshow van Peking die volghende week van start gaat.
PRIVATE LEASE MG
Had je deze auto's al gezien?

MG 4 Electric Standard 51 kWh APPLE CARPLAY - ANDROID AUTO | ADAPTIVE CRUISE CONTROL | CLIMATE CONTROL
- 2023
- 37.995 km

MG EHS 1.5 TGDI 260PK AUTOMAAT LUXURY | AFNEEMBARE TREKHAAK | PANORAMISCH SCHUIF/KANTEL DAK | ELEKTRISCHE STOELEN | APPLE CARPLAY/ANDROID AUTO | 360° CAMERA | KEYLESS ENTRY/START | STOEL VERWAMING | ALL SEASON BANDEN | ELEKTRISCHE ACHTERKLEP | ADAPTIVE CRUISE CONTROL | NAVIGATIE | LICHTMETALEN VELGEN 18" | GETINTE RUITEN | DAB+ RADIO | SFEER VERLICHTING | LEDEREN BEKLEDING |
- 2022
- 57.439 km

MG ZS EV Luxury 45 kWh | Navi | Camera | Led | Panoramadak | Leder
- 2019
- 87.999 km