AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Mercedes E-klasse cabriolet keert terug
28
Mercedes volgt de CLK met een E-klasse Coupé op, en dit zijn de eerste beelden van een E-klasse Cabriolet die met camouflagekleding op pad gaat. Er komt dus weer cabrio-E net als begin jaren negentig van de vorige eeuw, toen er een open versie van de W124 was.
De E-klasse cabriolet krijgt een opvouwbare hardtop zoals deze beelden onthullen. Bij de open versie van de CLK zorgt een stoffen kap ervoor dat de inzittenden beschut zitten. Dat de nieuwe coupé en cabrio gebaseerd zijn op de nieuwe E-klasse heeft consequenties voor de afmetingen. Naar verwachting groeien ze ten opzichte van de CLK met tien centimeter in lengte. Voor de nieuwe E-klasse staat weer een uitgebreide reeks aan motoren op het programma, waaronder de nieuwe generatie viercilinder CDI's. De 2.2 met twee turbo's, 204 pk en 500 Nm uit de C 250 CDI gaan we zeker terugzien in de E-klasse, ook in deze Cabriolet. Maar natuurlijk staat er ook E 63 AMG-versie op stapel van de E-klasse Cabriolet.
De E-klasse komt in april van 2009 op de markt, we verwachten de Coupé en Cabriolet niet voor het einde van volgend jaar in de showrooms. En een ding staat vast, ze zullen niet van de band lopen bij Karmann, zoals lange tijd met de CLK wel het geval was.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mercedes-Benz Estate 300 e AMG Line | Superscreen | Panoramadak | Head up display | Night pakket | Memory |
- 2024
- 46.800 km
€ 60.850

Mercedes-Benz Estate 300 de Business Solution AMG | Panoramadak | Superscreen | Burmester 4D | Trekhaak | Digital light | Memory |
- 2025
- 27.732 km
€ 64.850

Mercedes-Benz E-klasse 350 CDI Avantgarde | Pano | Leer | Navi | Keyless | Stoelverw. | PDC V+A | Bluetooth
- 2009
- 336.130 km
€ 9.450
Lees ook
Reportage

Brute AMG's uit de jaren 90 vind je vooral in Japan waar ze cult zijn maar ook hier stijgen prijzen
Achtergrond

Deze Mercedes E-klasse heeft een dikkere diesel dan de nieuwe Mercedes E450d van de politie
Nieuws

Vanaf nu kun je deze dikke diesel van de politie in je binnenspiegel aan zien komen stormen
Vraag en Antwoord

'Mijn garage zegt dat sommige storingen in mijn Mercedes E-klasse Cabrio geen kwaad kunnen'
Nieuws
